Top Baneris

Kauno LEZ prasidėjo „Continental“ gamyklos plėtra

2021 balandžio 1 d.
continental gamykla 60647753a8297
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Po daugiau nei 3 veiklos metų Lietuvoje „Continental“ paskelbus, jog įmonės gamykla Kaune plečiasi, Kauno laisvojoje ekonomikos zonoje (LEZ) vėl prasidėjo statybų darbai. Projekto statybų valdymu ir technine priežiūra rūpinsis TEC Consulting komanda.

Gamyklos statybos darbais užsiims „Merko statyba“, o pastato projektavimo darbus ir toliau tęs „Baltic Engineers”. „Continental” Lietuvoje papildomai investuoja daugiau nei 90 mln. eurų, dvigubina gamybos pajėgumus, plečia gamyklos plotą ir prie savo komandos prisijungti kvies dar 500 darbuotojų.

Plėtra Kauno gamykloje padidins gamybos pajėgumus daugiau nei dvigubai. Bendra investicijų suma į Kauno projektą sieks apie 185 mln. eurų. Gamybos zona padidės 10 000 m2, taip pat po 3000 m2 ir 2500 m2 bus plečiamos biuro ir sandėliavimo patalpos.

Iki 2025 m. įmonė planuoja pasiekti 1500 darbuotojų skaičių. Gaminamų produktų portfolio Kaune keistis neturėtų – gamykloje toliau bus gaminami automobilių elektronikos produktai saugumo, komforto bei autonominio vairavimo funkcijoms.

Kauno gamykla yra pirmoji „Continental“ gamykla pasaulyje statoma pagal „Continental Automotive“ segmento standartą. Gamykla buvo statoma 13,5 ha sklypo viduryje, jai ateityje prireikus būtų galima plėstis į tris puses.

„Pažangios technologijos kaip 3D skenavimas ir pastato informacinis modeliavimas leido mums užtikrinti aukščiausią kokybę bei sklandžią gamyklos plėtrą. Mūsų įmonės įgūdžiai dirbant sudėtinguose tarptautiniuose projektuose bei 20 metų patirtis padėjo įveikti iššūkius suderinant skirtingus tarptautinius reikalavimus ir pasiekti vieną aukščiausių tvarumo įvertinimų – pirmasis „Continental“ gamyklos etapas gavo LEED gold sertifikatą“, – sakė Darius Kvedaras, Baltic Engineers generalinis direktorius.

Šiuo metu vyksta statybvietės paruošimo darbai: laikino kelio įrengimas, aptvėrimas, statybvietės lyginimas. Po jų prasidės objekto statybos darbai, kurių pabaiga numatoma 2022-ųjų pavasarį.

Projekto metu bus statomas papildomas pastatas, kuris bus jungiamas su dabartine gamykla. Vienas didžiausių iššūkių projekto rangovams – kaip nesutrikdyti gamybos procesų pačioje gamykloje, kuri visų statybų metu ir toliau veiks visą parą. „Tai tikrai papildomas iššūkis, – pasakoja dabartinis projekto vadovas A.Čepelė (TEC Consulting), – kadangi tai ne atskiro pastato statybos, bet esamo pastato praplėtimas, nestabdant visą parą veikiančios gamybos, o tai reiškia, kad mes turime pastatyti priestatą, tada viduje pastatyti laikiną sieną ir tik tuomet pradėti kitus darbus“.

Gaminamos produkcijos kokybės užtikrinimui statybų metu turės būti laikomasi griežtų reikalavimų. „Kadangi tai yra elektronikos detalių gamykla, joje taikomi itin aukšti švaros reikalavimai: dulkėms, drėgmei, temperatūrai. Bet koks nukrypimas gali pridaryti žalos“, – apie projekto iššūkius pasakoja A.Čepelė. Anot projekto vadovo, statybų darbams bus reikalinga speciali antistatinė apranga, antbačiai, darbininkai turės išklausyti mokymus. Taip pat švaros reikalavimų užtikrinimui statybų metu veiks automatinis sunkvežimio ratų nuplovimo mechanizmas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video