Top Baneris

Kauno ir Vilniaus gyventojams – nemokami pranešimai apie statybas

2020 rugsėjo 3 d.
citify zemelapis
Pasidalykite straipsniu

Lietuvių startuolis „Citify“ sukūrė nemokamą funkciją gyventojams – tai naujų projektų prenumeratą, leisiančią laiku reaguoti į būsimus pokyčius jų aplinkoje.
Nekilnojamojo turto technologijų (PropTech) startuolis „Citify“, stebintis didmiesčiuose vykstančius statybų projektus pradeda siūlyti naują paslaugą „Citify Radar“, leisiančią operatyviai gauti naujienas apie naujus projektus mieste, jų etapų kaitą, sekti atskirus objektus.
„Projektas atsirado iš visuomeninių pagrindų, taip pat jaučiame didelį visuomenės palaikymą ir susidomėjimą. Nuo veiklos pradžios 2018 metais miestiečius jau informavome apie kiek daugiau nei 600 naujų projektų viešus svarstymus, todėl suprantame poreikį gauti naujausią informaciją laiku“ – sako vienas projekto įkūrėjų Edmundas Jankauskas.
Iki šiol apie naujas statybas mieste dar prieš joms prasidedant buvo galima sužinoti tik aktyviai tuo domintis ir informaciją susiradus institucijų sistemose. „Citify“ šią informaciją pateikė ypatingai patogiu formatu – žemėlapio pavidalu, kuriame galima matyti ne tik statomus, bet ir planuojamus projektus.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:


„Siekiant užtikrinti gyventojų įsitraukimą į miestų aplinkos vystymą, patogus, aiškiai organizuotas informavimo kanalas yra pirmoji būtinoji priemonė“, — komentuoja miesto antropologė dr. Jekaterina Lavrinec. „Citify“ kanalas socialiniuose tinkluose (Facebook‘e) jau pritraukė ir planavimo specialistų, ir aktyvių, miestu besidominčių gyventojų dėmesį, pradėjo burti suinteresuotą visuomenę. Diskusinė terpė, galimybė apsikeisti ne tik infomacija, bet ir žiniomis, vertinant projektus yra svarbi sąlyga siekiant kelti ne tik diskusijų apie architektūrą lygį, bet ir pačių projektų kokybę. Be abejo, suinteresuota visuomenė lauktų ir įstatyminių pokyčių, siekiant užtikrinti realų gyventojų dalyvavimą teritorijų planavimo procese“.
„Matydami augantį gyventojų susidomėjimą jų aplinka ir įsitraukimą į viešus svarstymus, tikimės šią galimybę pasiūlyti dar didesniam miestiečių ratui. Automatiniai pranešimai elektroniniu paštu yra tas informavimo būdas, kuris yra patogiausias skubantiems didmiesčių gyventojams. Ne visi turi laiko kiekvieną dieną ieškoti informacijos ar po jų langais neatsiras naujas daugiabutis“ – sako E. Jankauskas. Įkūrėjas taip pat pabrėžia, kad yra svarbu tinkamas bendradarbiavimas su institucijomis bei kokybiški atviri duomenys.
Šiems tikslams pritaria ir Vilniaus miesto savivaldybė. „Džiaugiamės, kad kuriasi startuoliai, kurie prisideda prie miesto skaidrumo, informacijos miestiečiams pateikimo. Tikimės, kad ir toliau galėsim prisidėti su savo savalaikiu informacijos pateikimu, o „Citify“ kasdien naudojuosi ir pats, patogus įrankis tapo dar geresniu“ – sako administracijos direktorius Povilas Poderskis.
Naujoji „Citify Radar“ (https://citify.eu/radar/?area) teritorijos sekimo funkcija yra nemokamai prieinama visiems Vilniaus ir Kauno gyventojams, čia tereiks įvesti savo el. pašto adresą ir pasirinkti dominantį tašką mieste. Tačiau tuo neapsiribojama – projektus stebinčioms verslo įmonėms taip pat siūlomos papildomos funkcijos, leisiančios gauti itin detalius pranešimus apie esminius pokyčius projektų statybų procese.

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video