Top Baneris

Kauno fortai – atgimti ar sunykti?

2014 kovo 24 d.
Pasidalykite straipsniu

Dėmesio !
Kovo 26 d., trečiadienį, 11.05 val. ir 16.25 val., per „Žinių radiją“ laidoje „Reikia architekto“ bus kalbama apie Kauno fortus.

Lietuvos kultūros paveldo srityje Kaunas užima ypatingą vietą ne vien dėl unikalios tarpukario architektūros, bet ir dėl grandiozinės gynybinės sistemos statybos XIX amžiuje, kuri buvo lemtinga Kauno formavimuisi. Rusijos caro sprendimu Kauno miestas apjuostas tvirtove, kurią sudarė fortai ir kiti statiniai. Šiandien Kauno fortai (kurių oficialiai yra 9) išgyvena ir renesansą, ir dekadansą vienu metu – apie juos šnekama, juose lankosi smalsuoliai, tačiau realybėje didžioji jų dalis palikta griūti be priežiūros.

Kas laukia Kauno fortų? Ar jie gali būti prikelti dar vienam gyvenimo ciklui ir tapti Kauno miesto pasididžiavimu bei visuomenės traukos vietomis?

Apie bus kalbama su Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto Architektūros ir kraštotvarkos katedros vedėju, profesoriumi ir netrukus pasirodysiančios monografijos apie Kauno tvirtovę bendraautoriumi Kęstučiu Zaleckiu ir VšĮ „Karo Paveldo Centras“ vadovu Vladimiru Orlovu.

Laidos autorė Rūta Leitanaitė.

Nuotrauka: Creativelt.wikipedia.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video