Top Baneris

Kaune ruošiamasi rekonstruoti dvi ypač prastos būklės gatves

2016 spalio 3 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Duobėtos Verkių ir Prancūzų gatvės, Aukštųjų Šančių gyventojams pastarąjį dešimtmetį keliančios ne pačias maloniausias asociacijas, kitų metų pavasarį turėtų sulaukti rekonstrukcijos, žada Kauno miesto savivaldybė. Kaip tik ruošiamasi skelbti konkursą, kurio metu paaiškės, kuri įmonė imsis šių gatvių tvarkymo.

„Gatvių būklė tokia prasta, kad vien pakeisti asfalto neužtenka. Tiek Verkių, tiek Prancūzų gatves būtina rekonstruoti iš esmės. Konkursas, skirtas išsiaiškinti, kuri įmonė imsis darbų ir už kiek tai padarys, bus paskelbtas ateinančią savaitę. Per žiemą užbaigsime formalumus, o pavasarį turi prasidėti realūs darbai“, – tvirtino Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Atnaujins iš pagrindų

Specialistų atlikti tyrimai parodė, jog vienintelis galimas sprendimas šioms gatvėms – esminė rekonstrukcija važiuojamoje kelio dalyje įrengiant šalčiui atsparius smėlio ir skaldos pagrindus, paklojant storą naujo asfalto sluoksnį ir įrengiant naujus šaligatvius. Pasak savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, analogišku būdu šiemet suremontuota Birštono gatvė. Techniniame projekte numatyta ir daugiau darbų: lietaus nuotekų sistemos įrengimas, šaligatvių pritaikymas neįgaliesiems ir dviratininkams, apšvietimo sistemų modernizavimas, požeminių komunikacijų sutvarkymas.

Įrengs žiedines sankryžas

Rekonstrukcijos metu Prancūzų ir Verkių bei Breslaujos ir Prancūzų gatvių sankirtose planuojama įrengti žiedines sankryžas.

„Šiuo metu tai pavojingos, sudėtingos ir avaringos sankryžos, susikertančios smailiais kampais, nesaugios nei vairuotojams, nei pėstiesiems. Panaši situacija prieš kurį laiką buvo Radvilėnų plento ir J. Basanavičiaus gatvių sankirtoje. Ten įrengus žiedą, eismo saugumo problemos išnyko“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

Anot jo, žiedai vairuotojus priverčia sumažinti greitį, kas užtikrina didesnį saugumą. Taip pat tolygiau pasiskirsto automobilių srautai, o eismo pralaidumas būna didesnis nei įprastose sankryžose.

Šįmet Šančiuose kelininkai jau išasfaltavo Sodų, Ringuvos, Siūlų, A. Šociko, Motorų ir Plieno gatves bei įvažiavimus į Kauno suaugusiųjų mokymo centrą, Šančių pagrindinę mokyklą ir Šančių lopšelį – darželį. Artimiausiu metu planuojama atnaujinti Kaišiadorių gatvę.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video