Top Baneris

Kauniečių planai – mažiau duobių ir daugiau kultūros

2017 vasario 28 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įsibėgėjant 2017-iesiems, miestai, pasitvirtinę biudžetus, rikiuoja būsimus darbus. Pavyzdžiui, Kauno miestas šįmet žada daugiau investuoti į gatvių lyginimą, imtis likusios Laisvės alėjos dalies tvarkymo bei skirti kaip niekada daug dėmesio mokyklų atnaujinimui.

Šiais metais Kaunas planuoja atnaujinti visų miesto mokyklų dušus ir tualetus, prie mokyklų įrengti 13 modernių sporto aikštynų, pastatyti naują mokyklą sparčiausiai besiplečiančiame miesto rajone – Romainiuose.  Nugriovus senąjį pastatą iškils nauja apie 2500 kv. m ploto mokykla. Investicijos į šiuos pokyčius sieks apie 10 mln. eurų.

Prieš keletą savaičių startavusiai pastatų fasadų tvarkymo programai šįmet skirta 1 mln. eurų. Ši suma 2,5 kartų didesnė nei praėjusiais metais. Skaičiuojama, kad šių pinigų pakaks atnaujinti maždaug 50 pastatų fasadus.

„Kauno akcentai“. VII ZONA. „Apsupta vandens“ (KAROLIS NEKROŠIUS).

„Kauno akcentai“. VII ZONA. „Apsupta vandens“ (KAROLIS NEKROŠIUS).

Antrus metus iš eilės startuoja analogų Lietuvoje neturinti programa „Kauno akcentai“. Šįmet organizatoriai kviečia teikti idėjas pagal tris sritis – skulptūros, dizaino objektai ir šviesos instaliacijos. Konkurso dalyviai savo darbais gali papuošti bet kurią Kauno vietą, svarbiausia čia – unikalumas, savitumas, originalumas, bendra dermė su aplinka. Projektui įgyvendinti iš savivaldybės biudžeto galės būti skiriama net iki 100 proc. projektui įgyvendinti reikalingų lėšų. Kiekvienos srities projektus vertins nepriklausoma komisija, kuri ir išrinks konkurso nugalėtojus.

Miestą gražins ne tik „jaunėjantys“ fasadai. Teigiama, kad optimizavus miesto bibliotekų tinklą atsirado galimybė skirti dvigubai daugiau lėšų pastatų modernizavimui.

S. Dariaus ir S. Girėno stadionas. Kauno savivaldybės vizual.

S. Dariaus ir S. Girėno stadionas. Kauno savivaldybės vizual.

Biudžete taip pat numatyta skirti 332 tūkst. S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro stadiono rekonstravimo darbams, kuriuos planuojama pradėti dar šįmet. 3,5 mln. eurų planuojama investuoti į likusių Laisvės alėjos dalių sutvarkymą.

Pernai prasidėjęs didžiųjų miesto parkų atnaujinimas šiemet bus tęsiamas. Anksčiausiai rezultatus kauniečiai išvys Kalniečių parke. Dainavos ir Draugystės parkuose darbymetis taip pat prasidės atšilus orams.

2,1 mln. eurų planuojama investuoti į naujus dviračių takus Veiverių gatvėje nuo Vytauto Didžiojo tilto iki Kauno miesto ribos, Savanorių prospekte, Jonavos ir Kleboniškio gatvėse.

Šįmet daugiabučių kiemuose bus pradėti įrenginėti požeminiai atliekų konteineriai, pakeisiantys daug vietos užimančius metalinius monstrus. Į grandiozinį projektą savivaldybė investuos apie 3, 8 mln. eurų.

Lėšos numatytos ir itin svarbaus – Varnių – tilto remontui. Pavasarį bus remontuojama viena tilto pusė, vėliau kita, tad eismas tiltu bus apribotas tik iš dalies. Didelis dėmesys šįmet skiriamas ir vadinamųjų „juodųjų dėmių“ naikinimui. Miestas investuos 2,6 mln. eurų, kurie bus skirti šviesoforų įrengimui ir 300 pėsčiųjų perėjų apšvietimui.

kauno biudzetai

Kauno miesto savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video