Top Baneris

Kauniečiai griaus pirmą nelegaliai pastatytą metalinį garažą

2017 kovo 3 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės savivaldybė pademonstravo, kad miesto problemas yra pasiryžusi spręsti visomis priemonėmis: neteisėtai suželdintas gyvatvores Žvėryne, Birutės gatvėje, su pjūklu naikino pats sostinės meras.

Kauniečiai taip pat organizuoja talką – ruošiasi nukelti valstybinėje žemėje neteisėtai stovintį metalinį garažą.

Jei sostinėje metalinių tinklelių, tinklo užtvarų, gyvatvorių vietoje bus tiesiamas dviračių ir pėsčiųjų takas, tai Kaune nugriovus pirmąjį metalinį garažą bus vaizdžiai pranešta apie tai, kad Kaunas nebepageidauja kelis dešimtmečius miesto veidą darkančių nelegalių statinių.

Pirmasis, dalyvaujant savivaldybės atstovams ir antstolei, bus demontuotas ant valstybinės žemės Vytauto pr. 9 neteisėtai stovintis apleistas metalinis garažas.

Kauno savivaldybės nuotr.

Kauno valdžia dar prieš kurį laiką konstatavo, kad daug metų bandymai išspręsti vieną opesnių Kauno problemų – pašalinti nelegalius metalinius garažus – panašėjo į kovą su vėjo malūnais. Kone tūkstantis nelegalių skardinių statinių stovi iki pat šiol. Tuomet Kauno valdžia žadėjo, kad situacija turėtų pasikeisti iš esmės – nelegalių garažų valdytojams duota laiko „susitvarkyti“ iki kovo mėnesio pradžios, kitaip miesto piktžaizdėmis tapę garažai bus nukelti be jų leidimo.

Daugiausia tokių akį badančių statinių yra Petrašiūnų, Aleksoto, Žaliakalnio, Šančių ir Panemunės seniūnijose. Nuspręsta, kad neteisėtai stovinčius garažus, kurie nebus nukelti iki kovo 1 dienos, nukels konkurso būdu savivaldybės parinkta įmonė. Visais atvejais dalyvaus antstolis, kuris fiksuos visą procesą.

Nukelti garažai kurį laiką bus sandėliuojami ir saugomi, o neatsiradus teisėtiems šeimininkams – utilizuojami. Metaliniai garažai ne tik teršia aplinką, kelia pavojų aplinkiniams, bet ir be jokio teisinio pagrindo užima valstybinę žemę. Analogiška problema Klaipėdoje išspręsta prieš dešimtmetį, Vilniuje – prieš kelerius metus.

Kauno savivaldybės ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video