Top Baneris

Kaune išbandomos pirmosios išmaniosios pėsčiųjų perėjos

2017 kovo 16 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dažnomis eismo nelaimėmis pasižyminčioje Kovo 11-osios gatvėje Kauno miesto savivaldybė pasirinko taikyti unikalią technologiją. Ties Taikos prospekto žiedu ir „Girstučio“ kultūros centru esančiose pėsčiųjų perėjose įrengta moderni įranga, fiksuojanti einančius žmones ir apie juos perspėjanti vairuotojus. Pėsčiųjų perėjose įrengtos specialios kameros, fiksuojančios pėsčiuosius. Kamerų siunčiamas signalas perduodamas į gatvėje ir pėsčiųjų perėją žyminčiuose kelio ženkluose įrengtas LED sistemas.

Prie perėjos prisiartinus žmogui, atvažiuojantis vairuotojas mato geltonai žybsinčius kelio ženklus ir kelio dangą. Toks įspėjimas, neabejoja specialistai, efektyvi priemonė, leisianti sumažinti nelaimių tikimybę.

Skaičiuojama, kad įdiegti tokią sistemą kainuoja kur kas mažiau nei pastatyti šviesoforą. Vienos tokios perėjos įrengimo kaina siekia apie 8 tūkst. eurų.

Išmaniąsias perėjas žadama įrengti visose pavojingose Kovo 11-osios gatvės atkarpose. Ši gatvė pasirinkta neatsitiktinai – joje nustatytos 8 juodosios dėmės, o per pastaruosius 4 metus čia žuvo 1 žmogus, o sužaloti net 39.

Transporto specialistai atliks išsamią analizę, kurios metu tirs, kaip saugiai jaučiasi pėstieji ir vairuotojai, taip pat matuos automobilių greitį atkarpoje ir greičio pokytį ties perėja, kai joje yra pėsčiųjų. Ekspertai vertins, kaip greitai vairuotojai sureaguoja į pėsčiuosius ir sustoja ties perėja.

Jeigu įrenginiai pasiteisins, išmaniąsias perėjas ketinama rengti ir ties žiedinėmis sankryžomis, kur pėstieji yra nesaugūs, tačiau įrengti šviesoforų nėra galimybių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video