Top Baneris

Kaunas tęsia idėjų meno objektams paieškas

2017 balandžio 11 d.
akcentai.kaunas.lt nuotr.
akcentai.kaunas.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Antrus metus iš eilės vykstančio idėjų konkurso „Kauno akcentai“ pirmojo kvietimo rezultatas – beveik keturiasdešimt pateiktų idėjų. Pirmuoju etapu visiems kūrybiškiems žmonėms buvo siūloma teikti idėjas skulptūroms, kurios galėtų puošti Kauno viešąsias erdves.

Šiemet atsisakyta idėjos skirtyti miestą pagal zonas. Idėjas skulptūroms buvo galima siūlyti visoms Kauno viešosioms erdvėms, nors didžiausią dėmesį buvo rekomenduojama atkreipti į miesto centrą. Didžioje paraiškų dalyje siūloma puošti Kauno Naujamiestį ir Senamiestį, taip pat yra idėjų, pasiūlytų Dainavos, Šančių, Žaliakalnio ir Aleksoto mikrorajonams.

„Šiemet mes gavome mažiau paraiškų, bet jos gerokai profesionalesnės, idėjos labiau išieškotos. Menininkai išgirdo ir suprato mūsų kvietimą, dėl to paraiškos yra brandžių autorių, kurie nori papuošti miestą“, – teigė architektas, Kauno miesto tarybos narys Jonas Audėjaitis.

Paraiškose darbų amplitudė svyruoja nuo tradicinės monumentaliosios iki itin modernių skulptūrų, kurios skirtos įamžinti ne tik miestui nusipelniusių garsių žmonių atminimą, bet ir spręsti bei atkreipti dėmesį į įvairius socialinius fenomenus.

„Pirmasis kvietimas buvo skirtas tik skulptūroms, dėl to labiau išsigrynino pati forma, tapo aiškiau, kokių idėjų laukiame. Daugelį paraiškų teikė menininkai profesionalai, dėl to nebeliko utopinių idėjų, jų įgyvendinimas apgalvotas ir labiau suplanuotas“, – konkursui pateiktus darbus apibūdino Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas ir vertinimo komisijos pirmininkas Saulius Rimas.

Skulptūrų idėjas vertins nepriklausoma komisija. Ją šiemet sudaro menotyrininkė Linara Dovydaitytė, skulptorius Romualdas Kvintas, architektas Marius Pranas Šaliamoras, dailininkas Gintautas Vaičys, Kauno savivaldybės Miesto planavimo ir architektūros skyriaus atstovas Algimantas Sprindys.

Pagrindiniai akcentų vertinimo kriterijai: originalumas, dermė su supančia aplinka, estetiškumas, skulptūros patvarumas ir ilgaamžiškumas bei ekonominis pagrįstumas. Priešingai nei pirmaisiais metais, šiemet pirmajame etape nuo komisijos nebus slepiama idėjų autorystė. Visuomenei bus pristatyti tik geriausi atrinkti projektai, kurie bus finansuojami.

Šiemet į konkursą „Kauno akcentai“ skelbiami trys kvietimai pagal šias sritis: skulptūrų, dizaino objektų ir šviesos instaliacijų. Artimiausiu metu bus skelbiamas antrasis konkurso kvietimas, dizaino objektų idėjoms, kurios viešosioms miesto erdvėms suteiks ne tik savitumo ir originalumo, bet dar turės būti ir funkcionalios. Visa informacija apie konkursą skelbiama interneto svetainėje akcentai.kaunas.lt

Taip pat skaitykite:

Skulptūra „Sėjėjas“

Prieškario skulptūrai „Sėjėjas“ – modernus įvaizdis

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuKaune realizuota jau antroji konkurso „Kauno akcentai“ idėja – atgijo skulptūra „Sėjėjas“. Tamsiu paros metu valstietis vėl sės mažus stebuklus. Šįkart – granito žvaigždes. Skulptūra „Sėjėjas“ – gerai žinomas prieškario skulptoriaus Bernardo Bučo kūrinys, stovintis Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Prieš beveik 10 metų grafitininkas Morfai sieną už skulptūros išpiešė žvaigždėmis. Tamsiu paros metu […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments
instaliacija „Valtis“

Kaunas pradeda įgyvendinti sužvejotus meninius akcentus

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuKaune įgyvendinta pirmoji konkurso „Kauno akcentai“ idėja – virš Laisvės alėjos jau plaukia menininko Tado Vosyliaus instaliacija „Valtis“. Tarp Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ir Kauno „Aušros“ gimnazijos pakabinta instaliacija miestiečių žvilgsnius atkreips ne tik dieną. Iš nerūdijančio plieno pagaminta beveik 5 metrų valtis bus apšviesta ir tamsiuoju paros metu, taip sukurdama netikėtą šios instaliacijos […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video