Top Baneris

Kaunas pristatė grandiozinius sporto infrastruktūros planus

2015 rugsėjo 4 d.
Pasidalykite straipsniu

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija išplečiant žiūrovų vietų skaičių iki 20 tūkst., Sporto halės rekonstrukcija paverčiant ją daugiafunkciniu centru, naujas tarptautinius reikalavimus atitinkantis lengvosios atletikos maniežas, turėsiantis iki 1000 žiūrovų vietų, teritorijos tarp stadiono, halės ir LSU sutvarkymas, Dainų slėnio rekonstrukcija, pėsčiųjų ir bėgimo takų bei apšvietimo Ąžuolyne įrengimas bei Radvilėnų gatvės atkarpos prie zoologijos sodo rekonstrukcija įrengiant maksimalų skaičių parkavimo vietų, – tokius planus pristatė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak V. Matijošaičio, realūs darbai jau pradėti – investiciniai projektai paruošti, specialistai pradėjo rengti techninius projektus.

Remsis ES struktūriniais fondais

„Šioje vietoje numatome turėti daugiafunkcinį sporto ir laisvalaikio kompleksą. Viso komplekso vertė siekia apie 40 mln. eurų, iš kurių 60 procentų lėšų mes jau esame užsitikrinę. Kitą savaitę Kauno miesto taryba patvirtins Integruotų teritorijų vystymo programas. Kadangi jau esame pasidarę investicinius projektus, beliks pasirašyti sutartis su Vidaus reikalų ministerija. Techninių projektų rengimas truks apie pusmetį, vėliau vyks rangovų konkursai. Mes galime tikėtis, jog 2016 metų vasarą prasidės statybos darbai, o 2017-2018 metais jau būsime įgyvendinę šiuos projektus“, – kalbėjo meras V. Matijošaitis.

16 mln. eurų šiems projektams numatyta iš ES fondų, 7 mln. eurų skirs pati savivaldybė, o dar 1 mln. eurų atseikės europinius projektus administruojanti Vidaus reikalų ministerija. Visos šios lėšos jau yra užtikrintos ir tai leis statybos darbus pradėti jau kitąmet. Dėl trūkstamų 16 mln. eurų Kauno miesto savivaldybė kreipsis į Vyriausybę – bus prašoma šį kompleksą įtraukti į Valstybės investicijų programą.

„Smagu pripažinti, kad nuo kalbų pereiname prie darbų. Jeigu savivaldybė ar kita institucija turi strateginį planą, tai tos institucijos turi ir ateitį. Vadyba prasideda nuo idėjų, nuo iškeltų tikslų, po to pereinama prie veiksmų. (…) Sveikinu jūsų idėją, kuri virto darbais, kurie yra matomi, o vėliau komunikuosime, galvosime, kaip šį projektą paversti realybe. Kaunui ir Lietuvos gyventojams yra įdomu, kada tokie projektai pristatomi iš anksto. Sveikinu, linkiu, sėkmės įgyvendinant projektą“, – sakė V. Matijošaičio planų išklausęs premjeras A. Butkevičius.

7-47489-s470x332

Rekonstruos senuosius sporto statinius

„Mūsų tikslas atgaivinti tuos objektus, kuriuos turime. Prikelti juos naujam gyvenimui. Norime, jog Kauno sporto halė taptų daugiafunkciniu centru, pritaikytu konferencijoms, renginiams, koncertams. Visiškai sutvarkius S. Dariaus ir S. Girėno stadioną jis pradėtu pilnai veikti. Lengvosios atletikos maniežo baze galėtų naudotis šalia esantis Lietuvos sporto universitetas, o čia vykstantys renginiai taip pat rastų savo vietą. Pirmiausia bus paruošti visų objektų techniniai projektai, tuomet patvirtintos projektų sąmatos ir pradedami realūs darbai. Tikimės, kad nuo kitų metų vidurio mes galėtumėme pradėti realizuoti šiuos objektus“, – Vilniaus dailės akademijos profesorius, Kauno miesto tarybos narys Jonas Audėjaitis, vadovavęs pasirengimo šio komplekso išvystymui darbo grupei.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video