Top Baneris

Kaunas pradeda įgyvendinti sužvejotus meninius akcentus

2017 vasario 28 d.
Tado Vosyliaus instaliacija „Valtis“. Kauno savivaldybės nuotr.
Tado Vosyliaus instaliacija „Valtis“. Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kaune įgyvendinta pirmoji konkurso „Kauno akcentai“ idėja – virš Laisvės alėjos jau plaukia menininko Tado Vosyliaus instaliacija „Valtis“. Tarp Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ir Kauno „Aušros“ gimnazijos pakabinta instaliacija miestiečių žvilgsnius atkreips ne tik dieną. Iš nerūdijančio plieno pagaminta beveik 5 metrų valtis bus apšviesta ir tamsiuoju paros metu, taip sukurdama netikėtą šios instaliacijos naktinę versiją.

Žvejos praeivius

Menininkas tiki, kad pro šalį „plaukiantys“ miestiečiai jausis lyg esantys po vandeniu ir dar gi galintys užkibti ant kabliuko virš galvų pakabintoje valtyje sėdinčiam žvejui.

Pirmaisiais konkurso metais iš 77 pateiktų idėjų nepriklausoma komisija išrinko dešimt geriausių. Šiuo metu mieste įgyvendinamas Morfų projektas „Žvaigždžių sėjikas“, Naglio Ryčio Baltušniko projektas „Mačiūno aikštė“ ir Dominyko Vakrino projektas „Funikulierius“.

Kauno savivaldybės vadovai neabejoja, kad miestui reikia turėti turinį – ne tik gatves, namus ar šviestuvus. O turinys ateina kartu su įvairiomis istorijomis ir ženklais, kurie miestui yra ypač svarbūs: žmonės jų ieško, juos kuria, jais nori kažką pasakyti.

Naujas kvietimas

Visi menininkai ir kūrybiški kauniečiai kviečiami dalyvauti antrus metus iš eilės rengiamame konkurse „Kauno akcentai“ ir savo originaliomis idėjomis papuošti miestą. Idėjų įgyvendinimui šių metų miesto biudžete numatyta dvigubai daugiau lėšų – beveik 400 tūkst. eurų.

Konkursas „Kauno akcentai“ plečiasi. Šiemet kviečiama kurti ir siūlyti idėjas ne tik skulptūroms, bet ir kitiems dizaino objektams, kurie galėtų papuošti miestą. Pirmuoju šaukimu kviečiama teikti idėjas skulptūriniams akcentams, vėliau dėmesys bus skirtas mažajai architektūrai ir šviesos instaliacijoms.

Iki balandžio 3 d. galioja kvietimas teikti paraiškas pagal sritį „Skulptūrų, kurios suteiktų erdvei patrauklumo ir individualumo, sukūrimas ir įrengimas“. Pasibaigus šiam kvietimui, eilės tvarka bus skelbiamas kitas.

„Šiemet konkurso procedūros yra lengvesnės, todėl tikiuosi, kad idėjų bus dar daugiau. Jos bus brandesnės, dar labiau išieškotos ir matysis ne tik menininko veidas, bet ir tai, kas jam yra svarbu Kaune“, – sakė Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys.

Antraisiais metais keičiasi ir pati projekto finansavimo tvarka. Ji yra aiškesnė ir lengvesnė: su konkurso nugalėtoju bus sudaroma biudžeto lėšų naudojimo sutartis. Konkurse nugalėjusias idėjas jų autoriai galės įgyvendinti patys arba patikėti jų realizavimą kitiems profesionaliems. Projektui įgyvendinti iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto galės būti skiriama net iki 100 proc. projekto sąmatos. Kiek ir kokių meninių akcentų šįmet bus įgyvendinta, paaiškės po idėjų konkurso. Kiekvienos srities projektus vertins nepriklausoma komisija, kuri ir išrinks konkurso nugalėtojus.

Visa informacija apie konkursą „Kauno akcentai“ ir paraiškos jam pateikimą skelbiama internetinėje svetainėje akcentai.kaunas.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video