Top Baneris

Kaunas – „art deco“ stiliumi išsiskiriančių miestų sąrašo viršuje

2016 rugsėjo 12 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Tarp dešimties britų dienraščio „The Guardian“ paskelbtų geriausių Europos miestų, išsiskiriančių art deco stiliaus architektūra, Kaunas nusileido tik Paryžiui, kuriame šis stilius ir gimė. Paskelbtame sąraše Kaunas aplenkė tokius miestus kaip Valensija, Lisabona, Londonas, Amsterdamas, Maskva ir Berlynas.

„Kaunas yra nuostabus miestas, galintis laikyti aukštai iškeltą galvą tarptautiniu mastu. Kaunas turi tapti valstybės garbės reikalu. Šis miestas turi milžinišką potencialą, slypintį unikalioje miesto istorijoje. Tik dabar pradedame tą aiškiau suprasti, didžiuotis ir tuo įtikinti kitus“, – džiūgauja Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Pasak Lietuvos ambasadoriaus prie UNESCO Arūno Gelūno, šis įvertinimas – Kaunui atsidavusių žmonių komandos nuoseklaus darbo rezultatas, sykiu – puiki investicija į Kauno miesto ateitį.

„Kaunas vis labiau įsitvirtina lankytinų pasaulio miestų sąraše. Reikia sutelkti visas jėgas, kad pasinaudotume šia auksine galimybe“, – pabrėžė A. Gelūnas.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, o Kaunui tapus laikinąja sostine – art deco stilius visomis spalvomis sužibo miesto architektūroje: ketvirtojo dešimtmečio pradžioje iškilo Ugniagesių rūmai (Nemuno g.), Kauno centrinis paštas, privatūs namai K. Donelaičio, S. Daukanto gatvėse. Daug art deco stiliaus detalių galima atpažinti Kauno įgulos karininkų ramovės interjere. Nemažai šio stiliaus daiktų galima išvysti Mykolo Žilinsko dailės galerijoje.

2015 metais Kaunas tapo pirmuoju Rytų ir Vidurio Europos miestu, gavusiu UNESCO dizaino miesto statusą. Tais pačiais metais Kauno tarpukario architektūrai suteiktas Europos paveldo ženklas. Miestas siekia, kad jo tarpukario modernizmo architektūra būtų įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, o taip pat 2022 metais siekia tapti Europos kultūros sostine ir jau yra patekęs į konkurso finalą. Galutinis sprendimas dėl Europos kultūros sostinės vardo bus priimtas 2017-ųjų pavasarį.

Kauniečiai tai pat turi išskirtinę galimybę ekskursijos „Kaunas – dizaino miestas“ metu praverti privačių namų, pasižyminčių art deco stiliumi, duris.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video