Top Baneris

Kas Kauno tunelio gale?

2017 rugpjūčio 21 d.
Kauno depas. „Lietuvos geležinkelių“ nuotr.
Kauno depas. „Lietuvos geležinkelių“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Durys atsidaro! – tokiu šūkiu įmonė „Lietuvos geležinkeliai“ rugpjūčio 28–rugsėjo 3 dienomis kviečia gyventojus aplankyti dar nematytus objektus – bunkerį po Kauno geležinkelio stotimi bei Kauno depo statinių kompleksą, Eismo valdymo centrą, „Rail Baltica“ Jiesia–Rokai ruožo statybvietę, Kauno intermodalinį terminalą ir kt.

Taip pat susipažinti su geležinkelininko profesija, geležinkelio istorija, įdomiausiais faktais, čia vykdoma veikla. Tokią geležinkelininkų iniciatyvą pasufleravo rugpjūčio pabaigoje minima Geležinkelininko diena.

„Nuo pirmųjų savo darbo dienų siekiau, kad „Lietuvos geležinkeliai“ būtų atvira, skaidri įmonė. Atverdami duris visuomenei norime parodyti tai, kas ilgus metus buvo nematoma, uždara, nepažinta. Tikiu, kad šios iniciatyvos metu grius dar daugiau per ilgus metus įmonę apraizgiusių stereotipų, o laikui bėgant pasieksime užsibrėžtą tikslą ir tapsime didžiausią naudą kuriančia bendrove Lietuvoje“, – sako bendrovės generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Pavyzdžiui, iki šiol visuomenei nebuvo atvertas Kauno tunelis, jį pamatyti galėjo tik traukiniu važiuojantys keleiviai, o pereiti – tik tunelį prižiūrintys geležinkelių darbuotojai.

Eismo valdymo centras taip pat vienas iš uždarų objektų, kuriame organizuojamas ir valdomas visos šalies traukinių eismas, tiesiogiai stebimas kiekvieno traukinio judėjimas – šio centro vadovas papasakos, kaip tai įmanoma. Vargu, ar daug žinančiųjų, kad Pavilnyje dar ankstyvais 1909 m. pradėjo formuotis geležinkeliečių kolonija – siūloma apsilankyti ir patiems iš gido lūpų išgirstu unikalią čia buvusio „miestelio“ istoriją.

Drezinų ralis šią vasarą kaip niekad populiarus – sulaukęs puikių atsiliepimų Jūros šventės metu, šį kartą ekstremalių pojūčių mėgėjus kviečia į Vilnių ir Kauną. „Lietuvos geležinkelių“ lokomotyvų depai, gamybos cechai, gražiausios šalies geležinkelio stotys, pažintinės ekskursijos traukiniu aplink Vilnių – visa tai jau nuo rugpjūčio 28 d.

Norėdami sužinoti daugiau apie ekskursijas bei užsiregistruoti galite čia.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video