Top Baneris

Karantino metu statytojams leidžiama įteisinti ir atskirų statinių ar jų dalių statybos užbaigimą

2020 gegužės 4 d.
95127781 2639235733014757 4574846065294966784 o
Asociatyvi nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Karantino sąlygoms apsunkinus statytojų padėtį, Aplinkos ministerija primena, kad teisės aktai leidžia įteisinti ir ne viso statinio, bet jo dalių statybos užbaigimą.

Šią galimybę numato statybos techninis reglamentas (STR) „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“. Jis nustato, kad tuo atveju, kai statinio projekte, pagal kurį išduotas statybą leidžiantis dokumentas (SLD), numatyta atskirų statinių ar jų dalių statybą užbaigti ne vienu metu, statytojo pageidavimu gali būti išduodami atskiri užbaigtų statyti statinių ar jų dalių aktai ar surašomos deklaracijos, jeigu šie statiniai ar jų dalys gali būti naudojami pagal projekte numatytą paskirtį. Ir nesvarbu, ar kitų tame projekte suprojektuotų statinių ar jų dalių statyba yra užbaigta.

Primintina ir šio STR nuostata, susijusi su statinio projekto keitimu. Paprastai, pakeitus esminius projekto sprendinius ir norint tęsti statybą, privalu gauti naują SLD. Tačiau naujo SLD nereikia tais atvejais, kai: laikančiosios konstrukcijos keičiamos į turinčias ne blogesnes savybes;dėl objektyvių priežasčių (nenumatytų aplinkybių, kliūčių) keičiant inžinerinio tinklo ar susisiekimo komunikacijos trasą ar jos dalį dėl to keičiasi jų ilgis; iki 1 m keičiama statinio vieta žemės sklype; statinio išorės matmenys didinami iki 1 m arba jie mažinami. Pažymėtina, kad išvardytais atvejais turi būti nepažeisti teritorijų planavimo bei statybą leidžiančių dokumentų reikalavimai ir specialieji – architektūros, saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos, paveldosaugos ir esminiai statinio – reikalavimai.

Siekdama aiškesnio atskirų statinių ar jų dalių užbaigimo reglamentavimo, Aplinkos ministerija rengia STR pakeitimus.

header56


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video