Top Baneris

Karantino įtaka NT sektoriui: pastebimas staigus susidomėjimas antrojo būsto įsigijimu

2020 kovo 27 d.
labas jura 9
Pastebimas staigus būstų kurortuose ir prie jūros populiarumo augimas („Labas, Jūra!“ nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Tikrasis koronaviruso poveikis gyvenamojo būsto sektoriui daugiausia priklausys nuo to, kaip ilgai tęsis ribojimai ir kaip jie paveiks Lietuvos ekonomiką. Tačiau nežiūrint į pandemijos sukeltą stabtelėjimą rinkoje, stabili didžiausių būsto plėtotojų finansinė situacija, gyventojų sukauptos piniginės lėšos bei  istoriškai aukšti būsto įperkamumo rodikliai, leidžia tikėtis, kad Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinka per artimiausius dvylika mėnesių sugrįš į buvusias vėžes.

Kaip pastebi vienos NT turto bendrovės vadovė Džiuginta Daujotaitė, rinkoje ir toliau išliks paklausa išskirtiniams, gerose lokacijose vystomiems būsto projektams, tačiau ekonominės klasės būstas ir sklypai be infrastruktūros gali sulaukti tam tikrų kainų korekcijų.

„Situacija dėl įvestų apribojimų pakeitė ir nekilnojamojo turto tarpininkų veiklą: organizuojamos virtualios būsto apžiūros, dokumentai ir paskolos tvirtinami elektroniniu būdu, turto vertinimas atliekamas laikantis socialinės distancijos, o su klientais bendraujame virtualiomis priemonėmis. Pagaliau sandorius po savaitės pauzė pradėjo tvirtinti ir notarai. Todėl džiaugiamės, kad mūsų brokeriai ir klientai, greitai perėjo prie naujų bendradarbiavimo formų “, – teigia D. Daujotaitė.

Anot ekspertės, jei pirmojo būsto rinka išgyveno pauzę, tai susidomėjimas antrojo būsto įsigijimu smarkiai šoktelėjo į viršų.

„Sulaukėme nemažai užklausų dėl galimybės įsigyti sodybas bei būstą pajūryje ir kurortuose. Matyt, galintys rinktis, kur norėtų karantinuotis, mieliau renkasi atokesnes, gamtos apsuptyje įsikūrusias vietoves, kur galėtų išeiti pasivaikščioti nebijodami sutikti daug žmonių“, – pastebi D. Daujotaitė.

Išsamesnis komentaras – vaizdo įraše:

header56


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video