Top Baneris

Kalvarijų turgaus rekonstrukciją planuojama užbaigti dar šįmet

2017 kovo 27 d.

Kone prieš metus startavęs trečiasis Kalvarijų turgaus rekonstrukcijos etapas eina į pabaigą. Iš planuotų keturių pagrindinių darbų trys jau įvykdyti: prekiautojams bei pirkėjams vasarį duris atvėrė renovuotas šviežios mėsos paviljonas, kovą baigta lauko prekybos zonos rekonstrukcija, sutvarkyta ir prekybos sendaikčiais teritorija.

Atliekant kapitalinį šviežios mėsos paviljono remontą buvo išsaugotos autentiškos istorinės pastato išorės detalės. Be įprastų vidaus remonto darbų paviljone sumontuotos šildymo, centralizuoto vėdinimo bei kondicionavimo sistemos.

Antro pagal dydį Kalvarijų turgaus pastato (1200 kv. m ploto) atnaujinimo darbams skirta daugiau kaip 1,1 mln. eurų. Po pertvarkymo padidėjo prekybos vietų plotas, čia įrengta 70 modernių prekybos vietų.

Jau netrukus prekiautojai persikels ir į atnaujintą lauko prekybos zoną, kurioje pardavėjus bei pirkėjus nuo lietaus ir vėjo saugos nauja, moderni stoginė. Kalvarijų turgaus rekonstrukcijos projektą parengusios įmonės „Unitectus“ vadovo Tauro Paulausko teigimu, pagrindinis tikslas, projektuojant stoginę, buvo rasti originalų sprendinį nesudarant kontrasto su šalia esančiais pastatais: „Norėjome, kad stoginė derėtų su šalia esančiais paviljonais, sykiu erdvinio tęstinumo, o ne radikalių pokyčių. Abu pastatai, tarp kurių įkomponuota stoginė, yra gražūs ir savitų proporcijų, tad stoginė turėjo atrodyti lengva ir erdvi, taip pat paprasta ir unikali.“

Stoginei įrengti panaudota 40 tonų metalo, konstrukcija tamsiu paros metu apšviečiama. Lauko prekybos teritorijos atnaujinimas su stoginės įrengimu bei naujais prekystaliais kainavo daugiau kaip 200 tūkst. eurų.

kalvariju turgus 170327 6

Būsimąsias prekybos vietas „matavosi“ ir prekiautojai sendaikčiais. Atnaujintoje teritorijoje patiestos naujos grindinio plytelės, pastatyti stogeliai, įrengtas apšvietimas. Šiai turgaus erdvei sutvarkyti skirta 60 tūkst. eurų.

Kalvarijų turgaus rekonstrukciją planuojama baigti iki 2017 m. pabaigos. Iš viso bus sutvarkyta daugiau nei 28 tūkst. kv. m (apie 3 ha) teritorija.

Vilniaus Kalvarijų turgaus rekonstrukciją vykdo Vilniaus savivaldybės skelbto turgaus nuomos konkurso laimėtoja – bendrovė „KTVG“. Sutartimi įmonė yra įsipareigojusi per 6 metus į turgaus atnaujinimą investuoti 7,5 mln. eurų.

Turgaus rekonstrukcija vykdoma etapais. Pirmojo ir antrojo rekonstrukcijos etapų metu atnaujinta apie 60 proc. Kalvarijų turgaus, investuota 4,5 mln. eurų. Pastarosios investicijos leido iki 160 stovėjimo vietų praplėsti automobilių stovėjimo aikštelę, buvo rekonstruota Turgaus gatvė, suremontuoti du prekybos paviljonai kurių bendras prekybos plotas siekia 1500 kv. m, rūkytų gaminių paviljonas, sutvarkyta tvora šalia Kalvarijų gatvės, lauko prekybos zona, kurioje įsikūrę prekėmis gyvūnams prekiaujantys pardavėjai. Ties Turgaus gatve atidaryta nauja prekybos zona, kurioje kasdien iki vėlumos siūloma nusipirkti skintų gėlių.

Teigiama, kad Kalvarijų turgavietė savo veiklą pradėjo 1903 metais.

Komentarai