Top Baneris

Kalėjimų departamentas ieško interjero projektuotojų su CŽV kalėjimu siejamoms patalpoms

2022 spalio 3 d.
20220107 122849 scaled
Pasidalykite straipsniu

Kalėjimų departamentas ieško interjero projektuotojų su buvusiu slaptu Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimu siejamoms patalpoms Vilniaus pakraštyje.

Anksčiau Valstybės saugumo departamentui (VSD) priklausiusiame pastate Antaviliuose ketinama įrengti bausmių vykdymo sistemos darbuotojų mokymo centrą.

Kalėjimų departamento paskelbto konkurso laimėtojai turės parengti ir suderinti projektą per du mėnesius po sutarties pasirašymo, taip pat prižiūrėti projekto techninį įgyvendinimą – tam numatytas dar 10 mėnesių terminas.

Pasiūlymų laukiama iki spalio 6 dienos.

Kaip anksčiau skelbė Teisingumo ministerija, anksčiau mokymo centrą planuota statyti šalia Vilniaus pataisos namų Drujos gatvėje, buvusioje griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos gamybinėje teritorijoje.

Šių planų atsisakyta „siekiant efektyvumo, taupant lėšas ir atsižvelgiant į ekspertų išvadas dėl užstatymo rodiklių bei statybų reikalavimų atitikimo urbanistinei miesto centro struktūrai“.

Skaičiuota, kad naujas pastatas būtų kainavęs bent 5,7 mln. eurų, o jo būtų nepavykę pastatyti iki 2024 metų antrojo ketvirčio, kai projektui dar galima panaudoti europines lėšas.

Ministrė Ewelina Dobrowolska pažymėjo, kad patalpos Antaviliuose sostinės pakraštyje yra „geros kokybės“, jos pasirinktos atsižvelgiant į „ekonominę situaciją ir faktines galimybes laiku realizuoti projektą“, taip pat įsiklausius architektų rekomendacijų.

Antaviliuose esančiame pastate, pasak žmogaus teisių gynėjų, amžiaus pradžioje veikė slaptas JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimas. Tą patį tvirtina ir Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT), o valstybė iki šiol tai neigia.

Lietuvos atstovų teigimu, pastatas buvo žvalgybos paramos centras.

Turto bankas Antaviliuose esančias patalpas oficialiai perdavė Kalėjimų departamentui, o Drujos gatvėje Vilniuje esantį sklypą perėmė savo reikmėms.

Ministerija planuoja, jog jau nuo kitų metų visi pareigūnai galės kelti kvalifikaciją moderniai įrengtose patalpose, o naujokai turės „ir puikias gyvenimo sąlygas“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video