Top Baneris

Kaip renovacijos procesas Klaipėdai sekėsi 2020 metais? (4)

2021 sausio 14 d.
progresyvus projektai 4
Vingio g. 35 („Progresyvūs projektai“ nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdoje daugėja renovuotų daugiabučių. Vien pagal savivaldybės tarybos patvirtintą Klaipėdos miesto energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą praėjusiais metais mieste atnaujinimo darbai baigti 16-oje gyvenamųjų namų. Iš viso pagal šią programą Klaipėdoje nuo 2013 metų modernizuoti 52 daugiabučiai, dar 20-yje namų renovacijos darbai vyksta šiuo metu.

„Nors renovacijos procesas – didžiulis iššūkis daugiabučio gyventojams, skatiname sekti geraisiais pavyzdžiais ir ryžtis pokyčiams. Dalyvaudami savivaldybės programoje sulauksite ir papildomos pagalbos iš savivaldybės specialistų, kurie atidžiai seks proceso eigą. Turbūt įrodinėti nebereikia, kad gyventi renovuotame daugiabutyje – ir jaukiau, ir šilčiau, tačiau daugelį, žinoma, gąsdina išlaidos renovacijai. Valstybės parama – galimybė sumažinti savo išlaidų dalį, tad skatinu susitarti ir kreiptis dėl finansavimo. Renovacija – tai neabejotina lėšų, būtinų būsto ir pastato šildymui, taupymo galimybė ir bene pats efektyviausias išlaidų ir gaunamos naudos ilgalaikėje perspektyvoje sprendimas“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Paraiškų priėmimo terminas pratęstas iki birželio 1 d. Gyventojai, apsisprendę renovuoti savo daugiabutį, gali pretenduoti į 100 proc. kompensaciją projekto parengimui, administravimui ir techninės priežiūros išlaidoms, 30 proc. kompensaciją investicijoms, tenkančioms energiją taupančioms priemonėms. Sunkiau besiverčiantiems gyventojams kompensuojamos ir visos išlaidos renovacijos projekto įgyvendinimui. Ši parama teikiama gyventojams, kurie turi teisę į šildymo išlaidų kompensaciją, o finansinei situacijai pagerėjus, gyventojai įmokas už atliktus darbus toliau moka patys.

„Renovacijos darbams apmokėti paprastai yra suteikiama paskola 20 metų laikotarpiui, tad gyventojams nereikia iš karto turėti sukaupus visos sumos. Renovacijos procesas gali būti pradėtas 55 procentams gyventojų pritarus, o paraiškos teikimu jau turi rūpintis daugiabučių administratoriai ar bendrijų pirmininkai. Tie, kurie daugiabutį norėtų renovuoti su savivaldybės pagalba, paraiškas turėtų teikti per savivaldybę. Kitu atveju – reikia kreiptis tiesiogiai į Būsto energijos taupymo agentūrą. Nors valstybės paramos apimtys abiem atvejais nesiskiria, mes galime papildomai pagelbėti iškilus įvairiems sunkumams renovacijos procese“, – sako savivaldybės administracijos vyr. patarėja Inga Kubilienė.

Vieno daugiabučio atnaujinimą inicijavo pati savivaldybė. Vingio g. 35 esančiame name iš 103 butų 96 nuosavybės teise priklauso savivaldybei, šiuose butuose gyvena klaipėdiečiai, turintys teisę nuomotis tokį būstą. Šis namas buvo energetiškai itin neefektyvus. Pasinaudojus valstybės parama, trylikos aukštų daugiabutis atnaujintas kompleksiškai, įgyvendintos energiją taupančios priemonės, kurios leidžia taupyti net 70 proc. šilumos energijos. Projekto vertė – beveik 1,8 mln. eurų.

Iš viso mieste nuo 2005 metų yra modernizuoti 204 daugiabučiai, tai sudaro 11,2 proc. daugiabučių namų.

2020 metais baigti projektai:

Vyturio g. 3
Vyturio g. 3
Danes g. 9 1
Danės g. 9
Kretingos g. 16
Kretingos g. 16
Danes g. 33
Danės g. 33
Gulbiu g. 2
Gulbių g. 2
Sauliu g. 27 2
Minijos g. 140 1
Šaulių g. 27/Lietuvininkų a. 4, Minijos g. 140
Kadagiu 11
Kadagių g. 11
Kadagiu g. 9
Kadagių g. 9
J.Janonio g. 4
J. Janonio g. 4
Panavezio g. 15
Panevėžio g. 15
Vyturio g. 7
Vyturio g. 7
Zauerveino g. 10A
Zauerveino g. 10A
Rumpiskes g. 19
Rumpiškės g. 19
Rumpiskes g. 21
Rumpiškės g. 21

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Grazvydas

  2023-03-23, 12:08  

  Gražvydas Gražvydas grazvys

 • Uspakalis

  2023-03-23, 12:07  

  lab geras guliu gatves nams

 • Alfas

  2021-02-10, 21:34  

  Jo, kai kurie dar visai skoningai

 • Darius

  2021-01-18, 0:12  

  Kai kurie atrodo labai gerai, bet keli tai nei šis nei tas. Jeigu renovuoti pastatą, tai reikia stengtis pakelti jo estetinę vertę, ne tik perdažyt at uždėti fasado detales.

Rekomenduojami video