Top Baneris

Kaip namuose susikurti skandinavišką interjerą?

2022 liepos 25 d.
image2
Pasidalykite straipsniu

Kaip namuose susikurti skandinavišką interjerą?

Modernizmo mokyklai priklausantis skandinaviškas interjeras yra dizaino kryptis, kuriai būdingas dėmesys funkcionalizmui ir paprastumui. Taip pat naudojamos natūralios medžiagos, pavyzdžiui, oda ir medis. Be to, skandinaviškam interjero dizainui dažnai daro įtaką ryšys su gamta – dėl to yra derinamos natūralios formos, abstrakcija ir naudojami natūralūs elementai.  

Nors šis stilius gyvuoja nuo pat 1950-ųjų, jis ir šiandien išlieka populiari interjero tendencija. Jei ir jūs norite susikurti skandinaviško dizaino erdvę namuose, dalinamės patarimais, kaip tai padaryti.

Rinkitės kokybę

Laikydamiesi skandinaviškos meistriškumo tradicijos, investuokite į aukštos kokybės, universalius ir praktiškus daiktus. Skandinaviški baldai, šviestuvai ir kiti funkciniai daiktai turėtų būti šiuolaikiški ir stilingi, tačiau paprasti ir ne per daug puošnūs. Būtent tokius daiktus siūlo formadore.

Atkreipkite dėmesį: rinktis kokybę nereiškia, kad reikia aukoti stilių. Tiesą sakant, kai paprasti daiktai yra pagaminti gerai ir iš aukštos kokybės medžiagų, jie tampa puikiais dekoratyviniais elementais. Ieškokite dizaino akcentų įprastose detalėse, pavyzdžiui, drabužių ir batų spintelėse, lentynose ir dėžutėse. Šie elementai gali veikti ne tik kaip pagalbininkai jūsų namuose, bet ir kaip stulbinantys dizaino akcentai.

Baltos sienos

Taip, dažymas gali užimti nemažai laiko. Tačiau jei tikrai norite laikytis skandinaviško interjero stiliaus, nesigailėsite, kai sienas atnaujinsite šviežiu dažų sluoksniu. Ryškiai balta spalva su retkarčiais pasitaikančiais pilkais sienų elementais yra raktas į sėkmę. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad baltos atspalvių yra daugybė: šilti ar šalti, gelsvi ar melsvi tonai.

Židinys kampe

Skandinavijos žiemos daug atšiauresnės nei mūsų šalyje, todėl daugumoje butų ir namų svetainėje yra įrengtas židinys. Skirtingai nei kitų kultūrų židiniai, kurie paprastai yra pagrindinis didingo kambario akcentas, skandinavų židiniai yra labai paprasti, nežymūs ir įkurdinti kambario kampe.

Švelnios formos ir medžiagos

Kalbant apie baldus, derėtų rinktis švarias linijas. Žvelgiant į sofas ir kėdes galima pastebėti, kad jas įkvėpė modernus dizainas. Taip pat neretai sutinkami lygūs užapvalinti kraštai. 

Be to, skandinaviškuose balduose itin svarbu yra tekstūra. Jei kėdė pagaminta iš šiurkščios metalinės medžiagos, ant jos būtinai rasite užtempto ką nors minkšto bei švelnaus. Skandinaviškame būste skatinamas ramus, lėtas gyvenimo būdas, tad ant grindų taip pat rasite padėtas minkštas pagalves ir antklodes.

Tekstūrų sluoksniavimas

Skandinavai garsėja tuo, kad jų gyvenamosios erdvės yra paprastos. Tačiau jie taip pat yra ekspertai, kurie moka pridėti reikiamą kiekį tekstūros, kad interjeras netaptų pernelyg šaltas ir atšiaurus. Tai – jaukios atmosferos, kurią danai vadina hygge, kūrimas. Tiesioginio vertimo nėra, bet tai reiškia bendrą pasitenkinimo ir jaukumo jausmą. Pagalvokite apie storas megztas antklodes, avikailio pledus, purias pagalvėles ir kilimėlius ant medinių grindų, kurie akimirksniu suteikia šilumos.

Kuo daugiau minimalizmo

Skandinaviškas interjeras neįsivaizduojamas be minimalizmo ir detalių skaičiaus mažinimo. Šviesa, ryškios spalvos ir atviros erdvės – tai yra pagrindiniai bruožai, pagal kuriuos galima atpažinti šio stiliaus kambarius. Skandinaviškos patalpos niekuomet nebus prigrūstos nereikalingų daiktų – vietoj to bus naudojami kuklūs, tačiau stilingi aksesuarai (https://formadore.lt/bloomingville). 

Tačiau nesiimkite drastiškų veiksmų, bandydami pasiekti šią harmoniją. Pakanka koncentruotis į tai, jog visko būtų tik tiek, kiek reikia, ir ne daugiau. Kitas būdas sukurti minimalistinę aplinką – saikingas raštų ir ryškių spalvų naudojimas.

Zona be technologijų

Šiais laikais esame be perstojo apsupti technologijų ir socialinių medijų. Tad skandinavai klausia – kodėl gi nesukūrus erdvės be technologijų? Erdvės, kurioje neblaškytų mobilieji telefonai, televizoriai ar kompiuteriai. Erdvės, kurioje galėtumėte visiškai atsipalaiduoti ir nesijaudinti dėl išorinio pasaulio. Skamba kaip palaima, ar ne?

Skandinaviškas vonios kambarys

Skandinaviškas interjeras puikus tuo, kad geba efektyviai panaudoti mažas erdves. Jei vonios kambarys nedidelis, renkamasi atitinkamai smulki kriauklė, spintelės ir kompaktiškas tualetas. 

Skandinaviško stiliaus įkvėptuose vonios kambariuose spalvingos raštuotos plytelės derinamos su baltomis sienomis. Neretai galima išvysti išraiškingą medinę sieną, kuriai pagaminti galima panaudoti ir dirbtinio medžio lentas. Tokio stiliaus kambaryje privalo būti kuo daugiau natūralių akcentų, pavyzdžiui, augalai ar austų rankšluosčių krepšys.

Veiksmingas apšvietimas

Skandinavijoje žiemos mėnesiais dienos šviesa trunka vos septynias valandas, todėl tipiškam skandinaviškam dizainui svarbiausia, kaip interjere naudojamas apšvietimas. Kadangi šaltuoju metų laiku dienos šviesa yra laikina prabanga, žmonės daug daugiau laiko praleidžia patalpose. Galvojant apie skandinavišką erdvę, svarbu, kad joje būtų kelių rūšių apšvietimas. 

Žvakių šviesa taip pat būtina. Pavyzdžiui, Danijos (skandinaviško dizaino pasaulio sostinės) gyventojai žinomi tuo, kad ant valgomojo stalo ir palangių visuomet laiko uždegtas žvakides.

3xlWt1yyZ0LERKyjOtupP EwTazG5NPrn2HKpIZqNtAa2xiitro2CqJMysLNWgvY69Zp51NkUP5FXv7wetdxHSEAA3CSJLk2YIlivYB0 h C 8wFpVkY hAQm5DR1M5ygBf1gdBoYi2 CEM3G0PDFQ

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video