Top Baneris

Kaip mūsų erdvės suvokimą papildo vaizduotė ir atmintis?

2021 birželio 17 d.
apva renginiai
Pasidalykite straipsniu

Architektūros kokybės vystymo asociacija kviečia visus į nuotolinių paskaitų ciklą „Kaip žmogus suvokia architektūrinę aplinką?“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris – žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt. Pasigilinkime kartu į architektūrą iš žmogaus patyrimo perspektyvos, reflektuojant individualius pojūčius ir emocijas, o sykiu susipažinkime su įvairiomis teorijomis ir metodais, kaip galima išmatuoti bei įtakoti architektūros poveikį žmogui.

Ciklo paskaitose laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

Ketvirtoje ciklo dalyje paskaitą „Apie architektūros ir individo erdvinę percepciją“ skaitys architektūrologė, VDA dėstytoja, meno doktorantė Karolina Jašinskaitė. Paskaitos tikslas yra aptarti architektūrinės erdvės poveikį žmogaus percepciniam aparatui ir kaip jį galima (per)formuoti. Pasak jos, visų pirma, svarbu panagrinėti kokiomis juslėmis žmogus surenka erdvinę informaciją, kaip vyksta jos apdorojimas, organizavimas, suvokimas ir interpretavimas.

Paskaitoje bus klausiama, kaip aktualų-faktinį erdvės suvokimą papildo vaizduotė, atmintis (kolektyvinė ir individuali). Kiek iš tiesų lieka architektūros atmetus tai, kas kolektyviškai ir subjektyviai atsinešta ir suprasta žmogaus? Ar multivisko pasaulyje architektūra dar gali pasiūlyti kažką naujo, atskleisti žmogui tai, kas dar nebuvo sukurta ir patirta? Ar architektas gali treniruoti žmogaus erdvinę percepciją savo kūryba?

Data: 2021 m. birželio 30 d. 11.00 val. (registracija nuo 10.30 val.).

Vieta: ZOOM konferencinė platforma (pakvietimą gausite el. paštu).

Renginys nemokamas. Registracija būtina: http://arch-akva.lt/straipsniai/paskaitu-ciklo-kaip-zmogus-suvokia-architekturine-aplinka-4-dalis/

Programa:

10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;

11.00-12.30 „Apie architektūros ir individo erdvinę percepciją“ (lekt. architektūrologė, VDA dėstytoja, meno doktorantė Karolina Jašinskaitė);

12.30-12.45 klausimai / diskusija.

Jau galima peržiūrėti ankstesnes paskaitas:

V. Petrušonio „Kokius pranešimus mums siunčia pastatai ir ar mokame juos skaityti?“ https://youtu.be/He6MVx6XVk4

Ch. Nold „Emotional Cartography“ https://youtu.be/4X6O9bU9sIs

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.

Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“

Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video