Top Baneris

Kaip išsirinkti oro valytuvą? 5 svarbiausios ypatybės, į kurias reikia atsižvelgti

2022 rugsėjo 16 d.
daikin oro valytuvas
Pasidalykite straipsniu

Rinkoje galite rinktis iš daugybės patalpų oro valytuvų ir drėkintuvų. Gali būti sudėtinga nuspręsti, kuris yra geriausias namams ar verslui. Kartu su Daikin atstovais Lietuvoje paruošėme 5 svarbiausių ypatybių sąrašą, kuris padės priimti teisingą sprendimą.

HEPA filtras
Norint sulaikyti ore sklandančias daleles ir alergenus, pvz., dulkes, žiedadulkes, naminių gyvūnų plaukus ir pleiskanas, reikės galingo, didelio veiksmingumo kietųjų dalelių oro filtro (HEPA). Nors išoriniai pirminiai filtrai gali veiksmingai sulaikyti didesnes daleles, smulkesnis HEPA filtrų tinklelis yra sukonstruotas taip, kad sulaikytų mažesnes daleles, kurių gali būti gyvenamojoje patalpoje. Verta prisiminti, kad ne visi HEPA filtrai yra vienodi. Kuo smulkesnė dalelė, tuo lengviau ją įkvėpti, todėl būtinai patikrinkite patalpos oro valytuvo, kurį svarstote įsigyti, filtravimo pajėgumą. Pvz., „Daikin“ patalpų oro valytuvuose naudojamas HEPA filtras gali sulaikyti iki 99,97 % ore sklandančių iki 0,1 mikrometro dydžio dalelių. (Remiantis mūsų bandymų rezultatais 1 007 kubinių pėdų patalpoje.) Tad kiek jos yra mažos? Palyginkite žiūrėdami toliau pateiktą lentelę.

hepa 1
DalelėDydis
Žmogaus plaukas180–50 mikrometrų
Smulkus paplūdimio smėlis90 mikrometrų
Druskos kruopelė60 mikrometrų
Žiedadulkė15 mikrometrų
Dulkių dalelės10–2,5 mikrometrų
Kvėpavimo takų sekreto lašelis10–5 mikrometrų
Bakterija1–3 mikrometrų
Bakteriofagas0,225 mikrometro

Mikrometras = viena milijoninė metro dalis. 1 mikrometras = 0,00003937 col.


UVC LED šviesa
Kam tiesiog gaudyti tai, kas yra ore, kai galite tai pašalinti? Štai kada galima pasinaudoti UVC LED šviesos galia. Čia daug akronimų, bet tikriausiai esate matę naudojamą ultravioletinę (UV) šviesą mėgstamose kriminalinėse laidose, kai atskleidžiami biologiniai įrodymai įvykio vietoje. Yra trys UV spindulių ilgiai, bet tie, su kuriais susidursite ieškodami oro valytuvo, yra vadinami UVC, nes jie gali sustabdyti tam tikras bakterijas ir virusus, kad šie pakartotinai nebepatektų į orą.

Patikrinkite informaciją

Su dauguma oro valytuvų atliekama daugybė bandymų laboratorijoje, siekiant nustatyti jų filtravimo ir valymo greitį. Šitaip ne tik sužinosite, kas buvo išfiltruota iš oro bandymo metu, bet ir:

• bandymų patalpos dydį, kad būtų lengviau jį palyginti su patalpos, kurią reikės valyti namuose, dydžiu;
• valymo proceso trukmę;
• pašalinto elemento arba teršalo išraišką procentais.

Perkeliamumas

Jei norite pernešti oro valytuvą iš vienos vietos į kitą, apsvarstykite galimybę įsigyti kilnojamąjį įrenginį. Pvz., biure patalpoms skirtą oro valytuvą naudokite dieną, kad pašalintumėte alergenus iš oro. Tada perkelkite jį į virtuvę, kad pašalintumėte kvapus, likusius penktadienį vakare iškepus žuvį.

Vėdinimas

Neturėtumėte perstumdyti baldų, kad atrastumėte vietą naujam oro valytuvui. Tačiau patalpų oro gaivumas priklauso nuo gero vėdinimo – užteršto ar dalelių prisotinto oro įsiurbimo į valytuvą ir švaraus oro išleidimo atgal į aplinką. Siekiant didesnio pritaikomumo, pravartu pasirinkti patalpų oro valytuvą, kurio ventiliacijos angos yra keliose pusėse. Tuomet sistemą galėsite pastatyti ten, kur ji tinkama jūsų erdvėje. Visada įrenginį statykite atvirtoje erdvėje, kad oro srauto neblokuotų kliūtys.

Triukšmas
Gali būti, kad apsvarstydami visas technines ypatybes nepagalvosite apie patalpų oro valytuvo skleidžiamą garsą. Greičiausiai apie jį nesusimąstysite, kol neįjungsite prietaiso ir neišgirsite garso. Tad lygindami sistemas būtinai patikrinkite jų decibelais matuojamą (dBA) triukšmo lygį. Perskaitykite straipsnį „Kaip sumažinti triukšmo taršą namuose“ ir daugiau sužinokite apie tai, kaip pasinaudoti patalpų oro valytuvo pranašumais ribojant jo keliamą triukšmą.


Garantijos taikymas
Įvairiose įmonėse siūlomos garantijos labai skiriasi. Vėlgi, greičiausiai tai nebus svarbiausia domintis patalpų oro valytuvais, tačiau apie tai susimąstysite, jei kils pasirinktos sistemos problemų. Tad verta išsiaiškinti, ar patalpų oro valytuvui, kurį svarstote įsigyti, suteikiama garantija ir ar joje numatomas pakeitimas kitu prietaisu, jei kiltų problemų. Be to, greičiausiai norėsite paklausti, ar yra namų savininkams skirta pagalbos linija, jei jiems kiltų klausimų. Taip ne tik būsite ramūs dėl pirkinio, bet ir užtikrinti, kad prireikus išspręsti problemas sulauksite pagalbos.

daikin naujas

Daikin Oro valytuvai – geriausia investicija į sveikatą

INDUSTEK klientai mano Staigaus srauto Daikin oro valytuvai ir drėkintuvai yra idealus sprendimas, kuris pasirūpina jų namų oro kokybe.

Daikin oro valytuvai ir drėkintuvai skirti iki 100 kv.m komercinės ar gyvenamosios paskirties patalpoms, kuriose jie geba efektyviai sunaikinti ore sklandančias virusų daleles, alergenus, bakterijas ir nemalonius kvapus. Ir tai ne tik “ant popieriaus” surašyta, šių oro valytuvų efektyvumas įrodytas moksliškai bei ne kartą įvertintas Lietuvos gyventojų.

image 1

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video