Top Baneris

Kaip apsisaugoti nuo triukšmo?

2016 rugpjūčio 24 d.
Akmens vatos plokštės „Rocsonic super“ („Rockwool“ nuotr. )
Akmens vatos plokštės „Rocsonic super“ („Rockwool“ nuotr. )
Pasidalykite straipsniu

Šiandieniniame gyvenime, didėjant transporto srautams miestuose ir gyvenvietėse, modernėjant buitinei technikai, sparčiai didėja ir triukšmas. Ypač tą jaučia pramonės įmonių darbuotojai, pralaidžių triukšmui daugiabučių namų gyventojai, pramogų vietų lankytojai. Aplinkos triukšmas dažnai yra neišvengiamas, todėl nuo jo sukeliamų problemų kenčia didelė dalis gyventojų, o pagal sukeliamų ligų mastą triukšmo problema yra antra po oro taršos.

„Daugumoje miestų ir gyvenviečių triukšmas pagrįstai yra laikomas viena svarbiausių ekologinių problemų: jis trukdo darbui, poilsiui, neigiamai veikia žmonių sveikatą“, – sako kompanijos „Rockwool“ marketingo vadovė Eugenija Novicki-Bittner.

Pasaulio sveikatos organizacija įvardija pagrindinius triukšmo sukeltus padarinius sveikatai: pažeidžia klausą, sutrikdo miegą, skatina streso hormonų išskyrimą, sukelia nepasitenkinimą, turi įtakos kalbos suvokimui ir neigiamai veikia mokymo procesą, protinių užduočių atlikimą, socialinę elgseną. Triukšmo poveikis organizme kaupiasi ir visų pirma pakenkiama nervų, kraujotakos, virškinimo sistemoms, labai susilpnėja imuninė sistema.

Visuomenės sveikatos centro specialistai pataria, kad norėdami patys apsisaugoti nuo triukšmo ir jo sukeliamų neigiamų padarinių sveikatai, turėtume vengti triukšmingų renginių, naudoti klausos apsaugos priemones (pjaudami žolę, atlikdami statybos ar remonto darbus ir pan.). Kartu turėtume atkreipti dėmesį, ar mūsų keliami garsai netrikdo artimųjų, kaimynų.

„Vis dėlto yra tokių triukšmo šaltinių, kurių patys kontroliuoti negalime, pavyzdžiui, ūkinė komercinė veikla, transporto srautai miestuose, – atkreipia dėmesį E. Novicki-Bittner. – Todėl nors Lietuva kaip ir kitos Europos Sąjungos šalys įgyvendina Aplinkos triukšmo valdymo direktyvą, taip pat Valstybinę triukšmo prevencijos programą, kurioje numatytos konkrečios priemonės triukšmo poveikiui mažinti, savo gyvenamoje aplinkoje galime patys imtis triukšmo kontroliavimo ir jo mažinimo.“

Apsauga nuo triukšmo gali būti užtikrinta pastato vidinių atitvarinių konstrukcijų bei perdangų garso izoliavimu.

Lietuvoje atitvarinių konstrukcijų garso izoliavimo kokybei aprašyti naudojama penkių – A, B, C, D ir E – garso klasių sistema (pagal STR 2.01.07:2003 „Pastatų vidaus ir išorės aplinkos apsauga nuo triukšmo“). Naujai statomiems gyvenamiesiems pastatams privalomi C garso klasės reikalavimai. Rekonstruojamiems ar kapitaliai remontuojamiems pastatams privaloma žemiausia – E klasės kategorija.

„Norint išvengti triukšmo tiek statant naujus statinius, tiek renovuojant pastatus, grindų, išorinių sienų ir stogo izoliacijai patariama naudoti universaliąsias akustines akmens vatos plokštes, kurios ne tik gerai sugeria triukšmą, bet ir pasižymi atsparumu ugniai, vandeniui ir nesukrenta pertvaros konstrukcijos viduje“, – sako „Rockwool“ marketingo vadovė.

Akmens vatos plokštės „Rocksonic super“ visiškai užpildo ertmes metalinių ir medinių karkasų pertvarose, kas palyginti su kitomis plokštėmis, naudojamomis tose pačiose konstrukcijose, užtikrina gerokai aukštesnį garso izoliacijos lygį.

Akmens vatos plokštės naudojamos karkasinės konstrukcijos vertikalių, horizontalių ar nuožulnių atitvarų, kurių neveikia eksploatacinės apkrovos (lengvose karkasinės konstrukcijos sienose, mūrinių trisluoksnių sienų konstrukcijose, palėpėse ar stogo konstrukcijose tarp gegnių, papildomo sienų šiltinimo karkasinėse konstrukcijose, tarpaukštinėse perdangose ir grindyse virš rūsio), šiluminei ir garso izoliacijai.

Papildoma informacija:

Pranešime naudojami Pasaulio sveikatos organizacijos, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro duomenys ir „Rockwool“ informacija.

Pagal „Rockwool“ inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video