Top Baneris

Kaip apsaugoti statybvietes nuo nekokybiškų produktų?

2015 kovo 24 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija gauna vis daugiau skundų, kad į statybvietes patenkantys vienokie ar kitokie statybos produktai neatitinka jų gamintojų deklaruotų savybių. Todėl, pasak ministerijos Statybos ir būsto departamento Statybos sektoriaus pažangos ir statybos produktų politikos skyriaus vedėjo Dainiaus Čergelio, bus sudarytas produktų, dėl kurių gaunama daugiausia nusiskundimų, sąrašas. Juo pirmiausia naudosis statybos valstybinės priežiūros pareigūnai, tikrindami statybvietes. 

Vienas svarbiausių būdų, kaip užkirsti kelią deklaruotų savybių neatitinkantiems statybos produktams patekti į statybvietę, – juos tikrinančių ir naudojimą statybose kontroliuojančių institucijų bendradarbiavimas. Aplinkos ministerija siekia, kad šios institucijos –Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos (VNMPI) ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) – kuo aktyviau bendradarbiautų. Jeigu statybų aikštelėse besilankantys VTPSI pareigūnai įtars, kad vienas ar kitas statybos produktas neatitinka deklaruotų eksploatacinių savybių, į statybvietę kviesis VNMPI specialistus. Statybos priežiūros inspektoriai gauna informaciją iš rangovų, kada į statybų aikštelę yra atvežami statybos produktai, ir ją gali perduoti VNMPI. Taip atsiranda galimybė patikrinti šiuos produktus, kol jie dar nepanaudoti statinyje.

Aplinkos ministerija primena, kad nesilaikant reikalavimo rinkai tiekti tik atitinkančius deklaruojamas eksploatacines savybes statybos produktus gresia administracinė atsakomybė, gali būti nustatyti apribojimai arba visai uždrausta juos tiekti.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video