Kada yra naudojamas dekoratyvinis tinkas?

Kada yra naudojamas dekoratyvinis tinkas?

dekoratyvinis tinkas
Pexels nuotr.

Dekoratyvinis tinkas yra naudojamas pastato išorės ir vidaus puošimo tikslais, todėl pelnytai yra laikomas meninės puošybos elementu. Šis tinkas taip pat apsaugo išorines sienas nuo gamtinių reiškinių poveikio, o jo savybes tiesiogiai lemia jo gamyboje panaudota medžiaga.

Kokios yra pagrindinės dekoratyvinio tinko rūšys?

Dažniausiai yra minimos šios dekoratyvinio tinko rūšys – tai mineralinis, akrilinis, silikoninis ir mozaikinis tinkai. Mineralinis tinkas yra pats pigiausias, nes jo rišamoji medžiaga yra cementas. Be to, jis yra laikomas ir vienu patvariausių, nes laikui bėgant jis darosi vis tvirtesnis.

Akrilinis tinkas jau iš karto yra paruoštas naudoti, o jo rišamoji medžiaga yra sintetinių dervų vandens dispersija. Šis tinkas yra laidus garams bei atsparus staigiems temperatūros pokyčiams.

Silikoninis tinkas yra pats brangiausias, nes jo spalvinė gama labai plati, jis yra labai elastingas ir itin laidus garams. Jis savaime išsivalo, nes pastato išorę skalbiantis lietaus vanduo nuo jo nuplauna visus teršalus. O mozaikinis tinkas dėl savo tvirtumo lengvai atlaiko plovimą ir trynimą, juo dažniausiai tinkuoja namų cokolius, pamatus, balkonų sieneles ir pan.

Ką reikia žinoti apie sauso dekoratyvinio tinko ypatumus?

Jei sausą dekoratyvinį tinką renkatės namo fasadui, pasidomėkite, koks yra namo sienų pralaidumas, nes šios rūšies tinkas turi nepriekaištingai praleisti iš pastato vidaus laukan išeinančius vandens garus.

Jei sienų betonas yra akytas ir apšiltintas mineraline vata, sausas dekoratyvinis tinkas irgi turi būti laidus garams. Be to, garų pralaidumui turi reikšmės ir namo sienų amžius, jei pastatas senas, tai būtina rinkti patį laidžiausią garams sausą  dekoratyvinį tinką.

Apie ką dar reikėtų pagalvoti renkantis sausą dekoratyvinį tinką?

Statybų specialistai pataria renkantis sausą dekoratyvinį tinką būtinai atsižvelgti į tai, kokiu atstumu nuo pastato yra nutolęs vandens telkinys. Nes jeigu jis bus arti, tada visai tikėtina, jog ant statinio sienų gali pradėti kauptis dumbliai ir pelėsio grybelis. Tokiu atveju reikia rinktis tokį sausą dekoratyvinį tinką, kuris yra su papildomais priedais, skirtais sustabdyti mikroorganizmų dauginimąsi.

Temos: akrilinis tinkas, dekoratyvinio tinko rūšys, Dekoratyvinis tinkas, kam naudojamas dekoratyvinis tinkas, sausas dekoratyvinis tinkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai