Top Baneris

Kada galima nesamdyti techninio prižiūrėtojo?

2017 vasario 13 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Planuojantieji statyti vienbutį gyvenamąjį namą dažnai sprendžia dilemą – statybos darbus patikėti profesionalams ar juos vykdyti savo jėgomis – ūkio būdu. Aplinkos ministerija primena, kad pasirinkęs pastarąjį statybos būdą savininkas prisiima ne tik statytojo, bet ir rangovo pareigas.

Viena rangovo pareigų – paskirti statybos vadovą. Namo statybos vadovu galėtų būti ir pats savininkas, jei jis turi teisę vadovauti šiems statybos darbams. Iki 80 kv. m ploto namo statybai gali vadovauti architektas arba statybos inžinierius, didesnio pastato statybai – statybos inžinierius, turintis bent dvejų metų profesinės patirties.

Įsigaliojus Statybos įstatymo pakeitimams asmenys, apsisprendę ūkio būdu statyti ne didesnį nei 300 kv. m nesublokuotą vieno buto gyvenamąjį namą ar pagalbinį ūkio pastatą, nebeprivalo organizuoti statinio statybos techninės priežiūros.

Net ir tada, kai statybos darbai vykdomi ūkio būdu, statinio statybos vadovo pareigas eina statytojas, o statinio techninės priežiūros vadovo samdyti nėra privaloma, tiesa, statant didesnį nei 80 kv. m pastatą būtina Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai pranešti apie numatomą statybos pradžią ne vėliau kaip prieš vieną dieną iki statybos pradžios.

Dažnai gyventojams kyla klausimas, ar statant statinius ūkio būdu būtina įsigyti ir pildyti statybos darbų žurnalą. Teisės aktai numato išimtį, kad šio žurnalo galima nepildyti ūkio būdu statant ne didesnį kaip 500 kv. m bendrojo ploto vieno ar dviejų butų gyvenamąją namą ar pagalbinio ūkio paskirties pastatą. Kitais atvejais statybos darbų žurnalas privalomas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video