Top Baneris

Kad įkurtuvės neapkarstų

2017 lapkričio 20 d.
būstuose
„Hanner“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Įsigijus naują būstą, lygiai taip pat kaip nusipirkus naują buitinės technikos prietaisą, rekomenduojama atidžiai perskaityti naudojimo instrukciją, kas būstų atveju yra buto apdailos taisyklės. Jose numatoma, kaip butas turi būti įrengiamas, tinkamai eksploatuojamas ir kokių klaidų vengti, gavus būsto raktus. Laikydamiesi plėtotojų rekomendacijų galėsite būti tikri, jog būstas atitiks visus plėtotojų duotus pažadus ir nurodytas charakteristikas“, – įmoės „Hanner“ pardavimų vadovas Rytis Zaloga. Jis taip pat įvardija dažniausiai pasitaikančias klaidas, įsirengiant naują būstą ar į jį įsikėlus.

Apmaudžiausios klaidos, įsigijus naują būstą:

Nepasirašoma sutartis su apdailos darbus atliekančia įmone ar darbininkais. Sutartis padės ne tik kontroliuoti įrengimo išlaidas, numatyti darbų terminus, dokumentai pravers ir prireikus garantinio aptarnavimo. Todėl visada rekomenduojame pasirašyti sutartį su apdailos darbus atliekančia kompanija.

Vonios ir tualeto kambarių grindys užbetonuojamos neatlikus hidraulinių vamzdynų bandymų. UAB „Hanner“ plėtojamuose projektuose hidraulinius bandymus atlikti privaloma. Kartu su specialistais patikrinę vamzdžių sandarumą, dar prieš užbetonuojant vonios ar tualeto kambarių grindis, išvengsite „potvynio“ savo ar kaimynų namuose bei su tuo susijusių neplanuotų išlaidų bei rūpesčių.

Būstai su apdaila priimami nepatikrinus santykinės būsto oro drėgmės. Įrengti butai pirkėjams turi būti atiduodami išdžiovinti, t. y. kai santykinė oro drėgmė neviršija 60 proc. Santykinei drėgmei bute ilgą laiką viršijant 60 proc. ribą jame gali atsirasti pelėsio.

Nauji butai netinkamai vėdinami. Senos statybos būstuose, dažniausiai dėl nesandarių langų ir sienų, vėdinimas nebuvo jautrus klausimas, tačiau šiuolaikiniai, kokybiškai pastatyti namai yra itin sandarūs, todėl būtina juos tinkamai vėdinti atvėrus langus ar naudojantis rekuperacijos sistema.

Butuose dar neįrengus praustuvų, darbininkai ar patys naujakuriai kartais plaunasi rankas, naudodamiesi į butą atvestais vandentiekio įvadais. Kadangi vizitai įrenginėjamuose būstuose gali būti reti, žinome atvejų, kai iš nesandariai užsukto įvado per savaitgalį vandens prikapsi tiek, jog apliejami ir savi, ir kaimynų būstai. Panašios nelaimės gali įvykti jei sienų dažymo metu statybininkai demontuoja radiatorius ir vėliau juos nesandariai sumontuoja į tą pačią vietą.

Nepatikrinama, ar plėtotojas turi gyventojų užklausas ir skundus administruojantį padalinį. Jeigu tokio skyriaus bendrovėje nėra, arba teigiama, kad jam net nėra būtinybės, verta suklusti, nes naujakuriams pirmaisiais metais kyla įvairių klausimų, dažnai reikia pagalbos ar konsultacijų, todėl administracinis skyrius yra būtinas, kad jūsų įsikūrimas naujuose namuose vyktų sklandžiai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video