Top Baneris

Ką eksportuoja architektas?

2017 spalio 5 d.
„Reikia architekto“
Mies van der Rohe / Europos šiuolaikinės architektūros prizu 2015 m. apdovanota filharmonija Šcecine (Lenkija), sukurta "Barozzi/Veiga" architektūros biuro (Italija/Ispanija). Simon Menges nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sakoma – savo šalyje pranašu nebūsi. Architektūros srityje ši patarlė pasitvirtina ne kartą. Užsieniečiui, ypač jei jo vardas žinomas tarptautiniu mastu, eilinį kartą nurungus vietinius architektus projektu, kuris atrodo ir šviežesnis, ir inovatyvesnis, ir geresnis. Kita vertus, netrūksta ir atvejų, kada „importuotas“ projektas kritikuojamas už abejingumą kontekstui, ryšio su vietine kultūra trūkumą.

Kiek šiandien aktualus architektūros eksportas? Kodėl vieni architektai smaigsto savo projektais visą žemės rutulį, kiti – dirba tik toje šalyje, kurioje gimė? Ir apskritai, ką gali eksportuoti architektas?

Spalio 5 dieną „Žinių radijo“ laidoje „Reikia architekto“ Rūtai Leitanaitei apie tai pasakos Europos architektų tarybos pirmininkas Luciano Lazzari, Flamandijos regiono vyriausias architektas Leo Van Broeck, architektas iš Austrijos Georg Pendl, Europos architektų tarybos generalinis sekretorius Ian Pritchard ir architektas iš Italijos Massimiliano Fuksas.

Laidos klausykite spalio 5-ąją 14:35. Vėliau pokalbio įrašo ieškokite archyve.

„Žinių radijo“ laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antra ketvirtadienį 14:35 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video