Top Baneris

Jūros link netrukus ves rekonstruotas kelias

2017 sausio 19 d.
Neringos savivaldybės nuotr.
Neringos savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Neringos savivaldybė pradėjo įgyvendinti Žaliojo kelio tvarkybos darbus. Jau prasidėjusių darbų metu bus rekonstruotas neasfaltuotas kelio ruožas.

Tvarkoma teritorija yra nutolusi 3 kilometrus pietų kryptimi nuo Juodkrantės. Žaliuoju keliu galima pasiekti turizmui svarbius objektus. Greta pajūrio apsauginio kopagūbrio esantis kelias taip pat svarbus susiekimui su gyvenvietės paplūdimiais.

Neringos savivaldybė nutarė rekonstruoti 1,20 kilometro neasfaltuoto Žaliojo kelio ruožo, kuris tęsiasi iki krašto kelio Nida–Smiltynė. Iki tol šiame ruože buvo apie 5,30–6,70 metrų pločio žvyro skaldos kelio danga. Vietomis kelio dangos žvyras buvo stipriai išdulkėjęs, likęs tik suspaustas smulkaus smėlio žvyro mišinys, kuris neužtikrino dangos laikomosios galios. Prie krašto kelio sankryžos buvo asfaltuotas apie 4 metrų pločio ir apie 100 metrų ilgio ruožas, išsišakojantis į jungiamąjį kelią, tačiau ir čia danga buvo aptrupėjusi ir iškilnota medžių šaknų.

Rekonstrukcijos darbų metu minėtame Žaliojo kelio ruože bus įrengta 6 metrų bendro pločio važiuojamoji dalis su asfalto danga. Taip pat numatoma rekonstruoti 0,108 kilometro ilgio jungiamojo kelio ruožą su esama asfalto danga, jį paplatinant iki projektinio pločio ir rekonstruojant viršutinę asfaltbetonio dangą. Įvertintas ir šiame ruože fiksuotas suintensyvėjęs dviračių eismas, tad rekonstruojamoje kelio dalyje numatoma išskirti 1,5 metrų pločio eismo juostą, skirtą dviračių eismui.

Jau įvyko pirmasis, antrasis ir trečiasis darbų etapai, kurių metu pasirengta rekonstrukcijai bei įrengti kelio pagrindai. Ketvirtasis darbų etapas prasidės pavasarį, tuomet bus įrengta kelio danga, o galiausiai – tvarkomi sankasos šlaitai ir želdynai.

Neringos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video