Top Baneris

Joniškyje visuomenei atidaryta dar viena sinagoga

2017 liepos 10 d.
Kultūros ministerijos nuotr.
Kultūros ministerijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Liepos 8 dieną po restauracijos Joniškyje atidaryta Baltoji sinagoga. Vietos bendruomenei ir visai Lietuvai reikšmingo objekto atidarymas vyko Joniškio miesto šventės metu.

Joniškio miesto centre esanti Baltoji sinagoga yra vienas seniausių miesto pastatų, kurio architektūroje persipina vėlyvojo klasicizmo ir romantizmo stilių bruožai. Kartu su vėliau pastatyta Raudonąja sinagoga ji sudaro unikalų XIX amžiaus sinagogų kompleksą.

Raudonoji sinagoga restauruota ir visuomenės poreikiams pritaikyta 2011 metais. Šiemet pagal Kultūros ministerijos vykdomą programą „Kultūros ir gamtos išsaugojimas ir atgaivinimas“ sutvarkyta ir Baltoji sinagoga – atliktas jos vidaus patalpų kapitalinis remontas, baigti anksčiau pradėti fasadų tvarkybos darbai. Įgyti baldai ir reikalinga kompiuterinė, apšvietimo ir įgarsinimo įranga sudarė puikias sąlygas įvairiems renginiams vykti. Sinagogoje taip pat įrengta interaktyvi ekspozicija, leidžianti geriau pažinti Joniškio istoriją. Abiem sinagogoms skirta Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo parama (angl. EEA Grants) ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos. Šiais metais atgaivintai Baltajai sinagogai skirta 350 tūkst. eurų dydžio parama, kuri sudarė net 90 procentų projekto vertės. Nuosavomis lėšomis (10 proc.) prisidėjo Joniškio miesto savivaldybė.

Šios investicijos leido užbaigti vertingo sinagogų komplekso atgaivinimo darbus ir taip prisidėjo prie viešosios miesto infrastruktūros gerinimo, turistinio miesto patrauklumo ir geresnio žydų istorijos pažinimo bei puoselėjimo. Joniškio istorijos ir kultūros muziejui perduotas sinagogų kompleksas jau spėjo tapti bendruomenei svarbia ir aktyviai naudojama kultūrinių renginių erdve.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video