Top Baneris

Jessica Becker: Švedijoje medinių pramoninių pastatų gamyba šiuo metu didėja

2022 lapkričio 25 d.
avt sid110 2
Pasidalykite straipsniu

‎‎„WoodCity Sweden Architect MSA“ veiklos vadovė Jessica Becker tarpautiniame vebinare „Žalioji banga. Urbanistinės idėjos Lietuvai: Šiaurės šalių geroji praktika“ pasakoja, kaip Švedijoje įgyvendinama medinės statybos strategija valstybiniu lygmeniu.

Ji pabrėžė, kad šiuo metu Švedijoje vienam asmeniui tenka 10 tonų CO2, tačiau siekiama, kad šis skaičius sumažėtų dešimtadaliu. Todėl didelis dėmesys yra skiriamas pramonėje naudojamai medienai, kuri padeda mažinti anglies pėdsaką pastatuose. „Mediena mums yra labai lengvai prieinama, todėl galime sumažinti anglies pėdsaką labai tvariai. Tačiau tam reikalinga tvari miškininkystės politika, kuri plėtojama Švedijoje ir Šiaurės šalyse. Ji ir toliau turi būti plėtojama, nes kasdien išleidžiama daug produktų, kurie labai priklauso nuo miškininkystės pramonės ir miško“, – sakė ekspertė.

J. Becker teigia, kad į statybos produktų gyvavimo ciklą pradėta žiūrėti iš žiedinės ekonomikos perspektyvos. Nepaisant to, kad mediena yra atsinaujinantis šaltinis, manoma, kad vis tiek statybose reikia pernaudoti jau turimus produktus. Be to, ji pabrėžia, kad lyginant medinę ir betoninę statybą, pastaroji palieka beveik dvigubai daugiau anglies pėdsako atmosferoje. „Mediena yra labai draugiška klimatui, galime statyti veiksmingai ir našiai, kai medienos konstrukcijos gaminamos pramoniniu būdu. Tai yra labai svarbus būdas pasiekti klimatui neutralią  statybos pramonę ir veiksmingai įveikti būsto krizę“, – kalbėjo ji.  

Anot jos, mediniai pramoniniai pastatai yra efektyvesni, statybos terminą galima sutrumpinti iki 60 proc. Taip pat galima sumažinti darbo sąnaudas 30-40 proc., nes statybos procesas yra labai veiksmingas, kartu pasiekiamas didesnis tikslumas, kokybė ir mažesnis anglies pėdsakas. „Šiuo metu Švedijoje didėja medinių pramoninių pastatų gamyba, daugėja gamyklų ir lentpjūvių. Išaugo ir savivaldybių skaičius, kurios diegia statybos strategijas. Taip pat gavome Vyriausybės siūlymą dėl tolimesnio medinių pastatų rėmimo priemonių. Prisijungė ir naujų bendrovių, kurios pradėjo plėtoti statybos pramonės veiklą rinkoje, kai kurie tiekėjai pakeitė privačių namų statybos projektus ir pradėjo vystyti didesnius projektus“, – SA.lt organizuojame vebnare pasakojo J. Becker.

„WoodCity Sweden Architect MSA“ veiklos vadovės Jessicos Becker pranešimas ČIA

‎‎


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video