Top Baneris

Jaunųjų autorių tapybos darbai – viešajame transporte

2017 kovo 21 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Meno laboratorijos „ŠČ/ShCh“ kūrėjai pristatė projektą „Tapybos maršrutizatoriai“. Nuo šiandienos kelis mėnesius Vilniaus gatvėse kursuos penki troleibusai, „papuošti“ žinomų ir aktyviai kuriančių naujosios kartos tapytojų darbų atvaizdais.

Projekto dalyviai – jauni tapytojai Linas Jusionis, Adomas Danusevičius, Andrius Zakarauskas, Darius Jaruševičius ir Ina Šilina (Polyrabbit.Duplicate), Indrė Ercmonaitė, Simonas Kuliešis, Jolanta Kyzikaitė. Šių tapytojų pavardės jau gerai žinomos. Dauguma autorių pastarąjį dešimtmetį pabaigė studijas Vilniaus dailės akademijoje arba tebestudijuoja. Jaunųjų autorių darbus buvo galima išvysti jų personalinėse parodose ir meno projektuose: meno mugėje „ArtVilnius“, Vilniaus Tapybos Trienalėje ir Jaunojo tapytojo prizo konkurse. Minėtų tapytojų darbai įtraukti į Lietuvos ir užsienio meno kolekcijas, dalies menininkų kūriniai bus eksponuojami ir buvusio Lietuvos kino teatro vietoje statomame Modernaus Meno Centre.

Vienas esminių projekto „Tapybos Maršrutizatorių“ tikslų – supažindinti vilniečius ir į Vilnių atvykstančius svečius su ryškiausiais miesto šiuolaikinės tapybos jaunaisiais kūrėjais, jų darbais ir idėjomis.

Projektu siekiama parodyti, kad tapyba šiais laikais gali egzistuoti įvairiausiais pavidalais, kad ją veikia naujosios technologijos, ir ji nebūtinai turi būti paveikslas, aliejiniais dažais nutapytas ant drobės, įrėmintas ir pakabintas ant sienos, bet gali keistis reaguodamas į istorines realijas.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Vilnius – atviras idėjoms. Todėl ši jaunųjų tapytojų iniciatyva išties džiugina ne tik išmone ir kūrybingumu, bet ir menininkų siekiu plačiau supažindinti vilniečius ir miesto svečius su šiuolaikiniu menu, parodyti, kad menas gali peržengti tradicinę eksponavimo ribą ir erdvę, būti dinamiškas, žengti kartu su laiku ir naujausiomis technologijomis bei savotiškai atlikti švietimo funkciją. Tai kur kas daugiau nei meno integravimas į miesto erdves, tai – inovatyvus dialogas tarp kartų, dėl kurio kasdienės kelionės viešuoju transportu mieste bus smagesnės ir įdomesnės“, – jaunųjų menininkų iniciatyvą gyrė mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Projekte pristatoma jaunoji tapytojų karta ypatinga tuo, jog ji formavosi veikiama skaitmeninių medijų, o patys multimedijų ekranai padarė didelę įtaką šiuolaikinės visuomenės santykiui su atvaizdais. Troleibusas veikia tarsi socialinio tinklo siena, ant kurios įkūnijama šiuolaikinė tapyba sujungia pačias įvairiausias miestiečių ir svečių grupes. Menininkai siūlo pamąstyti, kas atsitinka, kai tapyba išeina iš parodų salės ir keliauja po miestą, sukurdama įvykį vilniečių kasdienybėje, nustebindama miesto svečius, pademonstruodama jiems mūsų miesto gyvybingumą, reflektyvų bei autoironišką santykį su dabartimi.

„Tarptautinė meno mugė „ArtVilnius“ prisideda prie projekto „Tapybos maršrutizatoriai“ įgyvendinimo, nes turime bendrų tikslų. Vilniuje vykstanti meno mugė yra savotiškas institucinis meno maršrutizatorius, kuris didina meno sklaidą, edukuoja auditoriją, aktyvina meno rinką bei siekia priartinti meną prie žiūrovo. Todėl „Tapybos maršrutizatoriai“ pristatantys jaunosios kartos tapytojų kūrinius bus tarsi interaktyvi įžanga į birželį vyksiančią 8-ąją meno mugę „ArtVilnius“ – sakė „ArtVilnius“ mugės vadovė Diana Stomienė.

„Tapybos maršrutizatoriai“ po Vilnių maršrutuos tris mėnesius. Meno laboratorija ŠČ/SHCH – šiuolaikinio meno procesų galerija ieškanti naujų kultūros aktualizavimo formų. Galerija nepririšta prie konkrečios lokacijos ar laiko, gali būti meno erdve ir įvykiu, situacija atsirandančia ir „ŠiČia“, ir „ŠiČia“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video