Top Baneris

Jauniesiems mokslininkams – proga gauti tarptautinę stipendiją

2017 kovo 16 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vienas didžiausių Europos fondų DBU, remiantis projektus, skirtus aplinkosaugos technologijoms vystyti, moksliniams tyrimams, gamtos ir kultūros vertybių išsaugojimui, siūlo stipendijas baigusiems Vidurio ir Rytų Europos universitetus ir dirbantiems aplinkosaugos srityje savo šalyse. Programoje dalyvauja Estija, Latvija, Lietuva, Kaliningrado sritis, Lenkija, Čekija, Slovakija, Vengrija, Rumunija ir Bulgarija.

Stipendija suteikiama 6–12 mėnesių mokslinei arba profesinei stažuotei Vokietijos mokslinių tyrimų centruose ir universitetuose. Taip pat galima gauti finansavimą stažuotėms pramonės įmonėse, ministerijose, įstaigose bei nevyriausybinėse organizacijose.

DBU laukia paraiškų iš gamtos mokslo specialistų, inžinierių, ekonomistų, teisininkų, dėstytojų ir visų tų, kurie yra susiję su gamtos ir aplinkos apsauga jų gimtosiose šalyse arba Europos Sąjungoje. Kiekvienais metais apie 60 jaunųjų mokslininkų iš aukščiau išvardytų šalių gauna DBU stipendijas.

Programos tikslas – padėti specialistams užmegzti ilgalaikius kontaktus, kurie padėtų sukurti ekspertų tinklą, kaupiantį žinias aplinkosaugos srityje, besikeičiantį informacija ir vykdantį bendrus aplinkosaugos projektus.

Stažuotės trukmė: nuo 6 iki 11 mėnesių.

Ne vyresni nei 30 metų kandidatai turėtų būti aukščiau išvardytų šalių piliečiai ir nuolat gyventi jose, turėti magistro laipsnį arba studijuoti doktorantūroje (paraišką gali teikti ir antro kurso magistrantai ir doktorantai), būti baigę studijas ne anksčiau kaip prieš 3 metus.

Pageidautina, kad kandidatai mokėtų vokiečių kalbą arba turėtų šios kalbos pagrindus (kandidatai, kurių stažuotė patvirtinama ir kurių vokiečių kalbos žinios nepakankamos, gali lankydami vokiečių kalbos kursus, finansuojant DBU).

Reikiami dokumentai: internetinė paraiška, CV, kuriame atsispindėtų interesai, darbo patirtis ir ateities planai, siūlomas projektas, magistro diplomo kopija arba akademinis išrašas (jei studijos nebaigtos), mokslinio vadovo arba dėstytojo rekomendacija/projekto komentaras, vokiečių kalbos žinių patvirtinimas (jei toks yra).

Dokumentai lietuvių kalba turi būti išversti į vokiečių arba anglų kalbą.

Skiriama stipendija – 1060 eurų per mėnesį.

Paraiškoms vertinti kviečiama ekspertų komisija. Vėliau atrinkti kandidatai dalyvauja pokalbyje savo šalyje.

Apgyvendinimą Vokietijoje organizuoja DBU ir kviečiančioji institucija. Kandidatai gali pateikti savo pageidavimus.

Stažuotės pradžioje visi stipendijos gavėjai 4 savaites praleidžia centrinėje fondo būstinėje Osnabriuke: lanko intensyvius vokiečių kalbos kursus, seminarus, kuriuose sprendžiami pagrindiniai organizaciniai klausimai, dalyvauja kultūrinėje programoje. Po to išvažiuoja į savo stažuotės vietas. Stipendijos gavėjui suteikiamas būstas, skiriama darbo vieta ir projekto/stažuotės vadovas. Vėliau DBU organizuoja seminarus, kurių metu stipendiatai gali pristatyti savo mokslinių tyrimų temas ir supažindinti su pirmaisiais rezultatais. DBU taip pat remia kitus stipendijų gavėjų siūlomus projektus.

Ypatingas dėmesys skiriamas kasmetiniam dalyvavimui St. Marienthal /Ostritz Vasaros Akademijoje liepos mėnesį ir Vokietijos Aplinkosaugos apdovanojimo ceremonijai spalio mėnesį.

Gavusieji stipendiją įsipareigoja vykdyti paraiškoje pristatytą projektą. Jie neturi teisės dirbti kito darbo arba teikti paraiškos kitai stipendijai gauti. Jeigu projektas yra nutraukiamas, pakeičiamas arba baigiamas anksčiau, stipendijos gavėjas privalo apie tai nedelsiant pranešti DBU. DBU pasilieka teisę nutraukti finansavimą ir pareikalauti grąžinti stipendiją, jeigu stipendijos gavėjas pateikė klaidingus duomenis, vykdo projektą, neatitinkantį paraiškoje nurodyto, arba nepraneša apie kitus pasikeitimus.

Svarbios datos:

Paraišką galima teikti nuo 2017 m. gegužės 1 d. iki 2017 m. rugpjūčio 1 d.
Interviu su fondo atstovais: 2017 m. spalį, Vilniuje.
Stažuotės pradžia – 2018 m. vasario mėn.

Vilniaus universiteto Studijų užsienyje informacijos centro inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video