Top Baneris

Jau galima įvertinti Lietuvos nacionalinio dramos teatro rekonstrukcijos projektą

2017 lapkričio 6 d.
nacionalinio dramos teatro
Lietuvos nacionalinis dramos teatras. SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lapkričio 21-ąją sostinės savivaldybėje bus pristatytas Lietuvos nacionalinio dramos teatro Gedimino pr. 4 rekonstrukcijos projektas (projektą parengė architektė Gustė Kančaitė).

Kaip teigiama aiškinamajame rašte, pagrindinis projekto tikslas – pastatyti naują Mažąją salę, kuri numatoma teatro sklypo pietinėje pusėje vietoje (virš) esamo ūkinio kiemelio, į kurį patenkamą iš Odminių gatvės, ir kelių menkaverčių ūkinės paskirties statinėlių. Teigiama, jog teatro tūris nėra objekto vertingoji savybė, tad jo pakeitimas, papildymas priestatais galimas.

Didžiosios žiūrovų salės ir Didžiosios salės fojė tūrinė-erdvinė kompozicija bus išsaugota. Projektiniuose pasiūlymuose numatoma vestibiulio erdvę nuo fojė (esamųjų laiptų–peraukštėjimo vietoje) atitverti stiklinėmis stumdomomis pertvaromis, taip sudarant galimybę vestibiulio erdvę paversti daugiafunkce – viešąja, naudojama ne tik spektakliu metu. Čia esamos rūbinės vietoje planuojama atvira kavinės zona.

Teatro renovacija pagrindinio fasado neliečia. Projektuojamasis naujas korpusas bus sklypo gilumoje, maždaug 65 m nuo Gedimino prospekto.

Projekto vizual.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastatas nebuvo atnaujintas beveik 35 metus – nuo 1982 metų, kai rekonstrukcijos projektą įgyvendino architektai Vytautas ir Algirdas Nasvyčiai. 2005–2010 m. buvo pakeista Didžiosios scenos kėlimo įranga, tvarkytos priešgaisrinės apsaugos sistemos, tačiau esminių pastato pertvarkų nebuvo.

Teatro atstovai primena – Lietuvoje pastarąjį dešimtmetį rekonstruota ir iki šiol rekonstruojama daug valstybinių teatrų – Kauno nacionalinis dramos teatras, Klaipėdos dramos teatras, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras, Kauno filharmonijos, Valstybinis jaunimo teatras, o Lietuvos nacionalinio dramos teatro žiūrovai iki šiol skundžiasi, kad žiemą spektaklius Didžiojoje salėje dėl žemos temperatūros turi žiūrėti su paltais ir striukėmis.

Be to, teatro negalima maksimaliai eksploatuoti, nes vienu metu neįmanoma rodyti spektaklių Didžiojoje ir Mažojoje salėse – nėra tinkamos garso izoliacijos, žiūrovai girdi kito spektaklio muziką ir garsus. Teatrui labai trūksta erdvių repeticijoms, kadangi tą pačią dieną ne tik rodomi spektakliai trijose erdvėse (Didžioje ir Mažojoje salėse bei Studijoje), bet ir turi vykti mažiausiai dviejų, naujai kuriamų, spektaklių repeticijos.

Projekto vizual.

Repeticijoms tenka naudoti tam nepritaikytas erdves: teatro fojė, dekoracijų dirbtuves, neveikiančios kavinės prie Mažosios salės patalpas ir t. t. Tai tik kelios iš problemų, kurias žadama spręsti rekonstruojant Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastatą, įtrauktą į kultūros paveldo registrą.

Po rekonstrukcijos teatras žiūrovus pakvies į naują modernią Mažąją salę, kuri planuojama vidiniame teatro kieme ir į naują studiją, skirtą teatro eksperimentiniams darbams ir jauniems kūrėjams. Įėjimas į visas teatro erdves bus vienas – iš Gedimino prospekto, tad žiūrovams nereiks eiti iki Odminių gatvės, kaip iki šiol, bus kur kas patogiau patekti į Mažąją salę ir studiją. Žiūrovų patogumui bus suprojektuota nauja kavinė, kuri veiks ne tik spektaklių metu, o visą dieną. Šioje erdvėje bus organizuojamos diskusijos apie teatrą ir kiti susitikimai. Taip pat bus sutvarkytos teatro fojė, rūbinė ir kitos žiūrovų erdvės.

Įgyvendinus energinio efektyvumo projektą, salėse bus galima užtikrinti tinkamą šildymą žiemą bei vėdinimą vasaros metu. Atnaujinus teatrą bus teikiamos kokybiškesnės žiūrovų aptarnavimo paslaugos, įdiegtos šiuolaikinės technologijos spektaklių kūrimui, pagerintos darbo sąlygos aktoriams, sutaupyta lėšų, skiriamų šilumos energijai.

Projekto vizual.

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima Žirmūnų g. 27, Vilnius, tel. Nr. 8 5 231 3209, darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00, pietų pertrauka nuo 12.00 iki 13.00 val.

Pasiūlymus galima teikti iki 2017m. Lapkričio 21 d. raštu – adresu Žirmūnų g. 27, Vilnius arba elektroniniu paštu – adresu info@infes.lt.

Viešasis susirinkimas vyks adresu – Konstitucijos pr.3, Vilnius 215 kab., 2017 m. Lapkričio 21 d., 17.00 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video