Top Baneris

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos datos kelia klausimų dėl viešinimo procedūrų

2017 kovo 7 d.
Kauno savivaldybės vizual.
Kauno savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Gera žinia futbolo žaidėjams ir sirgaliams – didžiausiame šalyje S. Dariaus ir S. Girėno stadione po rekonstrukcijos futbolą bus galima žaisti ne tik vasarą. Tokių galimybių suteiks pirmąkart Lietuvoje po aikšte įrengta moderni šildymo sistema.

Sprendimą įrengti šildomą dangą lėmė kauniečius pasiekusios žinios, jog netrukus bus griežtinami reikalavimai stadionams. Tai reikš, jog į Kauno siekiamą 4 kategoriją pretenduoti galės tik šildomą dangą turinčios sporto bazės. Specialistų skaičiavimais, dangos šildymo įrengimas kainuos apie 150–180 tūkst. eurų.

2015 metų rugsėjį pradėjusi rengti sklypo detalųjį planą, Kauno miesto savivaldybė planavo rekonstrukcijos darbų startą 2016-ųjų pabaigoje. Visgi planus sugriovė statybų inspektorius pasiekę skundai.

Kauno savivaldybės vizual.

Dabar skelbiama, kad šiuo metu „Kauno plano“ projektuotojai kaip tik dėlioja paskutinius rekonstrukcijos projekto štrichus, o balandį, užbaigus techninį projektą, maždaug mėnesį užtruks jo ekspertizė, po to Kauno miesto savivaldybė skelbs statybos darbų rangos konkursą.

Kaunietis architektas Linas Tuleikis, pagyręs savivaldybės sprendimą įrengti šildomą dangą, kuri, pasak jo, Lietuvos klimatinėje zonoje reikalinga ne tik žiemos rungtynėms, bet ir kad veja žiemą nenušaltų,  pasipiktino savivaldybės tvirtinimu, jog jau baigiamas techninis projektas. „Dar nebaigtos viešinimo procedūros! Jei techninis projektas būtų daromas nebaigus viešinimo visuomenei procedūrų, tai reikštų, kad viešinimas yra tik apsimestinis ir iš tikrųjų visai nesiruošiama reguoti į išsakomas pastabas! Tai būtų nusikaltimas! Ar tikrai taip galėtų elgtis mūsų savivaldybė?“ – socialiniame tinkle rašė L. Tuleikis.

Kol kas savivaldybė stadiono rekonstrukciją žada pradėti šių metų spalį, o užbaigti per metus, iki 2018 metų pabaigos. Preliminariais skaičiavimais, visi darbai kainuos 12–14 mln. eurų. Tiksli kaina paaiškės po statybos darbų konkurso.

Stadiono rekonstrukcijai besiruošianti Kauno miesto savivaldybė metų pradžioje paskelbė apie sprendimą renginių stadione metu riboti eismą aplinkinėse gatvėse. Kaunas ketina eiti daugelio Vakarų šalių miestų pramintu taku, kuomet žiūrovai į renginius stadionuose atvežami ir po renginių išvežami specialiu viešuoju transportu. Specialistai šiuo metu atlieka transporto srautų tyrimus. Analizės išvadas ir siūlomus konkrečius sprendimus planuojama pristatyti artimiausiu metu.

Po rekonstrukcijos S. Dariaus ir S. Girėno stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst. Techniniame projekte numatyta, kad absoliučiai visos tribūnos bus uždengtos stogu. Išskirtinis projektuotojų sprendimas – iš medžio sukurta fasadinė stadiono dalis, paslėpsianti betonines tribūnų konstrukcijas.

dariaus ir gireno stadionas datos

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video