Top Baneris

Įtempiamosios akustinės sienos  – greitas ir efektyvus sprendimas

2021 spalio 28 d.
KIno teatras "Romuva"
E. Norvaišo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Akustikos specialistų „Megasonus“ projektuojamos ir montuojamos įtempiamosios akustinės sienos yra lankstus, ekonomiškas ir puikiai atrodantis patalpų akustikos problemų sprendinys, galintis įsilieti į bet kokį interjerą. Ši sistema buvo panaudota rekonstruojant Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, legendinį „Romuvos“ kino teatrą Kaune ir kitus objektus.

Įtempiamuoju audiniu uždengiamos parinktos akustinės medžiagos užtikrina bet kokio projekto akustinius reikalavimus ir dizaino sprendimus. Tai itin lanksti sienų apdailos sistema, tinkanti teatrams, kino salėms, biurams, komercinėms patalpoms, viešbučiams, sporto salėms, būstams.

„Esame akustikos konsultantai, matuojame patalpos akustinius parametrus. Skaičiuojame, kiek ir kokių akustinių medžiagų reikia, kur jos turi būti išdėstytos. Suprojektuojame, koks turi būti galutinis sprendimas, paremtas akustiniais reikalavimais ar rekomendacijomis pagal patalpos paskirtį. Sumontuojame profilius, akustinius elementus ir viską uždengiame įtempiamosiomis „Camira“, „JCJoel“ ar „Flamline“ gamintojų sienų tekstilėmis“, – pasakoja „Megasonus“ direktorius Karolis Klimaitis.

Standartinis įtempiamojo audinio sistemos storis 13, 25 arba 50 mm. Daugumai patalpų tokio storio pakanka ir profilius galima montuoti tiesiog ant esamos sienos be jokio paruošimo. Dar vienas privalumas – įtempiamąjį audinį galima lengvai pakeisti ar atnaujinti. „Megasonus“ sprendimai greitai montuojami, akustiškai efektyvūs ir vizualiai patrauklūs. Akys mato tik audinį, kurio akustika yra neutrali: garsas pro jį praeina kiaurai ir susitinka su garsą sugeriančiais ar aidą išskaidančiais akustiniais elementais.

Tokia sistema galima uždengti visą sieną arba joje formuoti atskirus plotus. Audinys gali būti įvairiausių faktūrų, spalvų, tad jį parenkant gali reikštis dizaineriai. Jei patalpai keliami labai aukšti gaisriniai reikalavimai, galima naudoti stiklo pluošto pagrindu pagamintą A2 nedegumo klasės audinį.

Kur turėtų būti įrengtos tokios sienos? „Visur, kur reikia akustinių sprendimų ir estetiškų, išskirtinai atrodančių sienų. Buvimas akustiškai netvarkingoje patalpoje vargina, sunku susikalbėti. Aidinčioje salėje sunku suprasti, ką sako pranešėjas. Triukšmas biure trikdo darbą. Kiekvienu tokiu atveju reikia rasti individualų sprendimą. Dažniausiai reikiamus akustinius rodiklius pasiekti vien garso sugertimi neįmanoma, nes atsiranda rizika netolygiai sumažinti aidėjimo trukmę. Garso sugertis visada turi būti derinama su difuzija. Visi akustiniai elementai lieka paslėpti po audiniu, o patalpoje tik lygios, estetiškai atrodančios sienos“, – pasakoja akustikas Andrius Grabauskas. Tai lanksti, bet kokioms erdvėms tinkanti sistema, leidžianti formuoti įvairiausias formas, siūlanti didelį spalvų ir tekstūrų pasirinkimą.

megasonus logo

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video