Top Baneris

Istorinio užstatymo atkūrimas – ne visada geriausia išeitis

2016 liepos 5 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pastaraisiais mėnesiais sustiprėjus gandams apie nekilnojamojo turto vystytojų rengiamus planus užstatyti K. Sirvydo aikštę ir Vokiečių gatvę, šiandien sostinės savivaldybės tarybos posėdyje pasirašyta rezoliucija dėl istorinio užstatymo atkūrimo Vilniaus senamiestyje. Tarybos nariai nepritarė istorinio užstatymo atkūrimui tokiose išskirtinės visuotinės vertės Vilniaus senamiesčio dalyse, kaip Vokiečių gatvė, K. Sirvydo, Rūdninkų, Lazdynų Pelėdos skverai, aikštė prieš Lietuvos nacionalinę filharmoniją.

Rezoliucija pasirašyta atsižvelgus į baigiamą rengti Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo teritorijų planavimo dokumentą – Vilniaus senamiesčio tvarkymo plano sprendinius, kuriuos rengia Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyrius, o planą tvirtins Vyriausybė.

Taip pat remtasi tarptautinių organizacijų – UNESCO, ICCROM – rekomendacijomis dėl autentiškumo, vientisumo išsaugojimo, istorinio urbanistinio kraštovaizdžio apsaugos.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius pabrėžė, kad vilniečių pamėgtos vietos, žaliosios erdvės turi likti vilniečiams. Jokie istoriniai pastatų atkūrimai miestiečių pamėgtose vietose neturi būti vykdomi, o sprendimai dėl esamų senamiesčio viešų erdvių neturi būti priimami nepasitarus su vietos bendruomene.

Miesto taryba pripažino, kad istorinio užstatymo atkūrimas ne visuomet sugrąžina sunaikintą istorinę vertę, o dažnai ją sumenkina. Pasirašyta rezoliucija išsprendė iki šiol buvusią neapibrėžtą situaciją dėl buvusio istorinio užstatymo atkūrimo Vilniaus senamiestyje, todėl gyventojai galės nebeturėti abejonių – pamėgtų viešųjų erdvių nepraras.

Taip pat skaitykite: Senamiesčio ateities scenarijus: atkurti ar sukurti?

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video