Top Baneris

Istoriniame pastate įsikurs pasaulinio tinklo viešbutis

2017 rugsėjo 8 d.
Viešbučio „Pacai“ vizual.
Viešbučio „Pacai“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Individualūs potyriai gyvenimo estetams, už durų paliktas standartinis mąstymas, naujas požiūris į svetingumą – tokiais epitetais pristatomas Vilniaus širdyje, Didžiojoje gatvėje, kitąmet pavasarį duris atversiantis pirmasis „Design Hotels“ tinklo viešbutis Baltijos šalyse „Pacai“.

Viešbučio vadovų teigimu, Lietuvoje klasikinių, aukštos kokybės paslaugas siūlančių viešbučių pasiūla sparčiai auga, tačiau iki šiol stigo nestandartinio gyvenimo būdo viešbučio, orientuoto į išsilavinusį, smalsų, originalių potyrių ieškantį keliautoją. Jam geriausios kokybės aptarnavimas yra savaime suprantamas elementas, o daugiausia kūrybinio impulso suteikia atmosfera, žmonės, kultūriniai ir istoriniai atradimai, kurių nuolat ieškoma tiek kasdieniame gyvenime, tiek keliaujant, ilsintis, pramogaujant.

Viešbutis „Pacai“, kuriame veiks du restoranai, keturios konferencijų salės, sporto erdvė ir SPA, įrengiamas istoriniuose baroko stiliaus Pacų rūmuose, šalia sostinės Rotušės aikštės.

Viešbučio vadovų teigimu, būtent XVII a. pastatytų istorinių rūmų autentika, kupina įvairių laikmečių akcentų, ir jos atkūrimas modernia architektūros kalba sužavėjo „Design Hotels“ atstovus. Tai natūraliai padiktavo ir paties viešbučio koncepciją – derinti prabangą su kūrybine laisve.

„Design Hotels“ tinklo nariai neturi bendro vizualinio identiteto, kiekvienas iš jų yra savitas ir pasakoja savo individualią istoriją. Tiesa, viešbučiai skirstomi pagal laisvalaikio praleidimo pobūdį ar alokaciją, o kiekvienas iš jų turi savitą potyrio filosofiją. Pavyzdžiui, tik su sraigtasparniu galima pakilti į Šveicarijos kalnuose esantį viešbutį arba klausytis vandenyno ošimo ir plaukioti atviroje viešbučio verandoje Brazilijos paplūdimyje.

Viešbučio „Pacai“ vizual.

„Pacai“ prisijungs prie urbanistinio tipo, dažniausiai pagrindinėse miestų gatvėse įsikūrusių „Design Hotels“ viešbučių, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas unikaliai pažinčiai su miestu, jo istorija, kultūra.

Planuojama, kad „Pacai“ taps traukos tašku tiek miesto svečiams, tiek patiems vilniečiams, vertinantiems ir besididžiuojantiems Vilniaus savitumu, energija, į priekį vedančiu polėkiu ir gyva istorija alsuojančiomis gatvėmis.

Planuojama, kad viešbutyje vyks įvairūs koncertai, konferencijos, bus pristatomi menininkų kūriniai, istorinis rūmų kiemas bus pritaikytas privatiems renginiams. Visi norintys turės galimybę patekti ir apžiūrėti unikalius Pacų rūmus.

Viešbutyje „Pacai“ bus įrengti 99 kambariai bei 6 apartamentai. Planuojama, kad pirmasis kambarys bus pristatytas dar iki 2018 m. pradžios.

Talentingų dizainerių ir architektų komanda atkuria Pacų rūmus išlaikydami baroko elementus bei jungdami juos su dabarties architektūros tendencijomis.

Viešbučio „Pacai“ vizual.

Prie atidengtų kelius šimtmečius skaičiuojančių freskų bus derinami šiuolaikinio interjero dekoro elementai, baldų dizaino profesionalų kūriniai ir autoriniai dailininkų darbai, sukurti specialiai viešbučiui „Pacai“. Ne vienas „Design Hotels“ tinklo narys turi „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintus restoranus. To ateityje sieks ir Pacų rūmuose įsikursiantis degustacinių vakarienių („fine dining“) restoranas.

Pacų rūmų istorija prasidėjo XVII a., kai didysis etmonas Mykolas Kazimieras Pacas įsigijo pastatą ir pavertė jį vienu puošniausių sostinės Senamiesčio objektų. Rūmuose lankėsi Lenkijos karaliai, Rusijos imperatoriai, pergalingose iškilmėse dalyvavo Napoleonas I.

Pasak viešbučio architekto Sauliaus Mikšto, išliks dauguma XVII a. erdvių. Viešbučio lankytojams kelių šimtmečių istorijos įspūdį perteiks kambariai su autentiškomis freskomis, mistinė laiptų erdvė, įvairūs radiniai, kuriuos kelios architektų ir interjero dizainerių komandos sumaniai sujungė į vientisą visumą.

„Tai nėra įprastas klasikinis viešbutis, nėra įprastos ir jo statybos. Pradžioje buvo atlikti kruopštūs istoriniai ir archeologiniai tyrinėjimai, kurie tęsėsi dvejus metus ir tik po jų buvo leista statyti viešbutį. Šiuo metu renovuojami ir rekonstruojami Pacų rūmai išgyveno ne vieną šimtmetį, tad atidengiamos sienos lyg gyvoji knyga, kurios kiekviename puslapyje gali susipažinti su skirtingo laikotarpio ženklais. Kiekviena atidengta detalė, aptiktas radinys yra dokumentuojami“, – sako S. Mikštas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video