Top Baneris

Išrinkti trys geriausi NT projektai Lietuvoje

2019 lapkričio 29 d.
projektas misko ardai 5bf2c221563ef
„Miško ardai“
Pasidalykite straipsniu

Sostinėje ketvirtadienio vakarą tryliktą kartą apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio biuro, gyvenamojo ir visuomeninio projekto statulėles pasidalijo Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.

LNTPA vadovas ir komisijos pirmininkas Mindaugas Statulevičius teigia, kad šiais metais vertinti 15 objektų pasižymi kontekstualumu kuriamai vietai, funkcionalumu, architektūrinės išraiškos savitumu ir inovacijomis.

„Projektai nominantai prisideda prie darnaus Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos miestų socialinio, ekonominio ir aplinkosauginio vystymo. Trys iš keturių apdovanotų projektų turi ryšį su konversija – esamos teritorijos pakeitimu, atnaujinimu. Vystytojai, kurie imasi šių projektų, verti atskiro pagyrimo už drąsą, nes konversija, nors yra daugumos miestų prioritetas, kol kas Lietuvoje nepalaikoma nei politiniu, nei teisiniu požiūriu“, – sakė M. Statulevičius.

Geriausias biuras – „Light House“

Geriausio biuro apdovanojimas įteiktas bendrovės „Uosto verslo centras“ vietoj šilumos katilinės Klaipėdoje pastatytam verslo ir inovacijų centrui „Light House“. Naujasis verslo centras šiandien orientuotas į IT įmones, startuolius ir laisvai samdomus specialistus, kuriems nuomojamos darbo vietos. Čia jungiamos darbo, laisvalaikio, poilsio, mokymosi, verslo erdves po vienu stogu. Antrajame statybų etape numatyti pastatai su prototipavimo, 3D ir eksperimentinės gamybos patalpomis, skirtomis įmonių mokslinei plėtrai.

„Light House“

„Light House“

„Light house“ yra gerokai daugiau nei modernus pastatas. Tai šiuolaikiškiausias tendencijas Vakarų pasaulyje atitinkanti koncepcija, darniai apjungianti darbo, apgyvendinimo ir net verslo inkubavimo erdves. Čia galima rasti ir drąsias naujoves Vakarų Lietuvai – coworking‘o ir colivingo‘o erdves. Išskirtinumas ir tai, jog itin daug dėmesio skiriama aktyvios, inovatyvios ir sinergiją kuriančios bendruomenės vystymui, kas didina vertę tiek esamiems bendruomenės nariams, tiek skatina prisijungi naujus. Tikiu, kad tokioje terpėje gali gimti ir naujų inovatyvaus Lietuvos verslo žvaigždžių. Be to, „Light house“ reikalingumą ir sėkmę patvirtinta ir faktas, jog jame nėra laisvų patalpų, kai tuo tarpu vidutinis Klaipėdos biuro patalpų neužimtumas yra 12–15% (aukščiausias tarp 3 Lietuvos didmiesčių)“, – sako Martynas Trimonis, vertinimo komisijos narys, „Swedbank“ Nekilnojamojo turto klientų skyriaus vadovas.

Geriausias gyvenamasis projektas – „Parko apartamentai“

Geriausio gyvenamojo projekto prizas įteiktas „Centromeros“ kelerius metus plėtojamam daugiabučių kvartalui Kauno Aleksoto rajone.

Mažaaukštės statybos miestelyje suprojektuoti ir įrengti 2,5 km pėsčiųjų takai, nėra automobilių judėjimo vidiniuose kiemuose, įrengta vaizdo stebėjimo sistema. Šalia miestelio įrengtas 2 ha miesto parkas, sutvarkytos kvartalą rėminančių gatvių atkarpos.

Parko apartamentai

Parko apartamentai

„Parko apartamentai“ – ilgai trukęs, didelis gyvenamojo kvartalo su įspūdinga viešąja erdve projektas pirmiausia rodo vystytojo kantrybę ir ryžtą. Žavi kompleksiškai, profesionaliai sutvarkyta ir prižiūrima kvartalo bei miestui dovanota viešoji erdvė. Meistriškai sutvarkyta didelė teritorija, originalus apšvietimas ir mažoji architektūra skatina gyventojų bendravimą, kuria atgimstančios vietos dvasią“, – sakė Dalia Bardauskienė, architektė ir Vilniaus miesto mero patarėja.

Parko apartamentai

Parko apartamentai

Geriausias visuomeninis objektas – „Diemedis“

Geriausio visuomeninio objekto prizas įteiktas „Inreal“ įmonei už rekonstruotą vaikų ugdymo centrą – menų studiją „Diemedis“. Centras sukurtas rekonstravus administracinį pastatą A.Kojelavičiaus gatvėje, Pavilnių parke šalia Ancučių ir Pūčkorių kraštovaizdžio draustinių. Siekiant kuo geriau integruoti projektą į aplinką, buvo pasirinkta „sodybos“ rekonstrukcijos vizija. Vieno aukšto kresni ir pailgi tūriai su dvišlaičiais stogais yra priderinti prie reljefo ir sujungti taip, kad sudarytų vidines erdves-kiemelius, būdingus etninėms sodyboms.

Vaikų ugdymo centras Vilniuje

Vaikų ugdymo centras Vilniuje

„Šiame objekte ir jo aplinkoje, atrodo, susidėjo labai daug puikių dalykų. Tai, visų pirma, nuostabi gamta, Vilnelės slėnis, Pavilnių regioninis parkas, Augalų centras ir lauko gėlininkystės bandymų stotis. Tai puikiausias pasirinkimas tokio tipo objektui. Taikantis prie trapios gamtinės aplinkos, objektas suskaidytas į nedidelius tūrius, pasirinktas labai paprastas architektūrinis sprendimas. Tūriai, jungdamiesi tarpusavyje, formuoja jaukius vidinius kiemelius skirtingo amžiaus grupių vaikams. Jaučiama architektūrinio ir funkcinio sprendimo darna“, – sakė komisijos narys, Lietuvos architektų sąjungos atstovas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto architektūros docentas Linas Naujokaitis.

Ateities projektas – „Miško ardai“

Ateities projekto prizas teikiamas dar nebaigtiems arba neseniai baigtiems NT projektams, kurie dar nėra išgyvenę metų ciklo. Šiemet prizas įteiktas CITUS plėtojamiems „Miško ardams“ – vietoje sostinėje buvusio raketų techninio diviziono besikuriančiam daugiabučių projektui, orientuotam į sveiką gyvenimo būdą. Burbiškių gatvėje statomuose daugiabučiuose iš viso suplanuoti 305 butai. Tarpukariu šioje teritorijoje buvo lenkų kariniai sandėliai, vėliau – sovietų oro gynybos technikos aptarnavimo bazė ir techninis divizionas. Į šią vietą vedė dar lenkų pastatytas siaurasis geležinkelis, einantis per dabar nebenaudojamą tiltą.

Miško ardai

Miško ardai

Anot architekto L. Naujokaičio, CITUS plėtojami „Miško ardai“ „valo“ miesto rudąsias dėmes, likusias po praėjusio šimtmečio karinių objektų.

„Buvusią militaristinę bazę keičia puikus gyvenamasis kompleksas gamtoje, kuriame siekiama maksimaliai išnaudoti situacijos išskirtinumus ir gerąsias savybes. Gyvenamųjų namų grupė formuojama aplink didžiulį gyventojų parką su skirtingomis poilsio ir laisvalaikio erdvėmis. Iš visų pusių gyvenamąjį kompleksą supa brandus miškas. Tai tikras gyvenimas gamtoje ir netoli centro. Verta pažymėti, kad komplekso architektūrą praturtina ir siluetą pagyvina antstatai ant pagrindinių tūrių“, – sako L. Naujokaitis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video