Top Baneris

Išrinkti Neringos savivaldybės meno stipendijos laimėtojai

2019 liepos 24 d.
Neringos savivaldybės meno stipendija
„Klaipėda_Curonian Spit_1979_1988_2006_2019_USGS Landsat data“, Jurga Daubaraitė ir Jonas Žukauskas.
Pasidalykite straipsniu

Po 9-ojo Neringos savivaldybės meno stipendijos konkurso, organizuojamo Neringos savivaldybės tarybos kartu su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija, išrinkti šių metų laimėtojai ‒ Jurga Daubaraitė ir Jonas Žukauskas.

Jurga ir Jonas siekia re-artikuliuoti architektūrą atsižvelgiant į klimato kizę ir kintančią erdvinių praktikų ekologiją. Jų tyrimai, kuratoriniai ir architektūros projektai siekia sukurti naujus ryšius tarp praeities ir ateities, visuomenės ir jos aplinkos, taip permąstant erdvinius ryšius tarp dviejų, sovietinio (linijinės kontrolės) ir europinio (rizomatinio, atviros rinkos) erdvinių modelių.

Projektą „Sudėtinės miško dalys“ menininkai įgyvendins rezidencijos Nidos meno kolonijoje metu. Menininkai ieškos „visų Neringos miško sudėtinių dalių“ ir sieks šiuo metu vykstančiam miško kirtimo procesui suteikti viešumo bei kritinio supratimo parametrus. Jie tirs ir fiksuos skirtingas Neringos kraštovaizdžio kaitos kondicijas.

„Lithuanian part of Curonian Spit_R1999 G2006 B2019_Multiyear Spectral Analysis_USGS data“, Jurga Daubaraitė ir Jonas Žukauskas.

„Lithuanian part of Curonian Spit_R1999 G2006 B2019_Multiyear Spectral Analysis_USGS data“, Jurga Daubaraitė ir Jonas Žukauskas.

Neringos savivaldybės meno stipendija skirta vizualiųjų ir taikomųjų menų, dizaino, architektūros, dailės istorijos, teorijos ir kritikos profesionalams.

Konkurso dalyviai turėjo pateikti su Neringos socialiniais, kultūriniais ar gamtiniais aspektais susijusį projekto pasiūlymą. Projektas turi būti įgyvendintas mėnesio trukmės rezidencijos Nidos meno kolonijoje metu bei pristatytas Neringos miesto gimtadienio šventėje (lapkričio antroje pusėje).

2012‒2018 metų Neringos savivaldybės meno stipendijos gavėjai: Laima Kreivytė, Lena Dobrowolska, Rūta Junevičiūtė ir Nicholas Matranga, Linas Kutavičius, Žilvinas Landzbergas, Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys, Norbert Tukaj.

Nidos meno kolonijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video