Top Baneris

Įspūdingi fasadai – su tvaria termomediena

2021 vasario 12 d.
aa P1080143
A.Ambraso projektavimo biuro nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vietoj senojo medinio namo iškilusio kino teatro „Pasaka“ fasadams architektai parinko medžio apdailą, sekdami anksčiau čia stovėjusio pastato istoriją. Keičiant lentų ritmo piešinį, būdingą Vilniaus medinei architektūrai, pastato fasadai atrodo išties įspūdingai, jaukiai ir šiltai.

Šiam tikslui buvo panaudota karščiu apdorota termomediena, kuri yra daug patvaresnė ir pasižymi natūraliu ilgaamžiškumu. Apdorojant karščiu ir garais, įvyksta struktūriniai ir cheminiai pokyčiai, pagerinantys kai kurias esmines jos savybes. Taip gaunama daug patvaresnė ir stabilesnė mediena – neprilygstamas sprendimas lauko apdailai, terasoms ir pirtims. Be jokio impregnavimo fasaduose termomediena tarnauja daugiau nei 30, o terasose – daugiau nei 10 metų.

Ši savybė labai aktuali viešosioms erdvėms ir pastatams, kad nereikėtų reguliariai vargti naujinant, kaip nutinka su įprasta mediena. Tiesa, veikiama UV spindulių, nedažyta termomediena nupilkuoja, bet natūrali medienos spalvos transformacija nebegąsdina architektų, nes ir papilkėjusi medžio apdailos estetika kuria šilumos, tvarumo ir tradicinį, žmonėms nuo seno įprastą jaukumo jausmą.

pasaka paupys 1
aa P1080177

Todėl UAB „Brolis Timber“ atstovai pasidžiaugė, kad į urbanistinį peizažą tokiems isškirtiniams ir didelės apimties projektams, koks yra Paupys, drąsiai ir organiškai įvedama mediena.

Objektų apdailai architektai naudojo įvairių matmenų obliuotus termomedienos tašelius ir lygias terasines lentas su paslėptu tvirtinimu. Todėl rinkosi paprastus, grynų linijų profilius: saikingai šiuolaikinei architektūrai labai svarbu matmenų stabilumas, besakis paviršius, o termomediena tam puikiai tinka. Kitas, labai svarbus privalumas, lėmęs architektų pasirinkimą, tas, kad ji yra lengva, todėl galima kurti didelius grafiškus fasadų piešinius, ažūrines sieneles.

Į Paupio verslo centrą iškeliavo daugiau nei 35 km sertifikuotos „Brolis Timber“ termomedienos! Ji panaudota labai plačiai – įprastai terasų ir aplinkos apdailai, suoliukams, ventiliuojamiesiems fasadams, net šlaitiniam A. Ambraso projektavimo biuro kurtam „Pasakos“ kino teatro stogui, todėl pastatas atrodo išties įspūdingai. Taip pat panaudota ir „Plazmos“ architektų kurtuose projektuose – biurų prieigose ir ant verslo centro stogo įkurtoje žalumos oazėje. „Brolis Timber“ termomedieną įsigijo net 5 rangovai. Tikėtina, kad ji buvo ar bus panaudota ir kituose pastatuose bei aplinkotvarkos elementams.

image001 1

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video