Top Baneris

Išmanieji sprendimai ir jų įgyvendinimo ypatumai paveldo objekte

2021 rugpjūčio 2 d.
bokšto skveras vilnius
D.Gumbrevičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įmonė „Energus“ Bokšto gatvės komplekse atliko procesų valdymo ir automatizavimo darbus: įrengė automatizuotus šilumos punktus, sumontavo vėdinimo įrenginius, šalčio stotis, dūmų šalinimo ir viršslėgio sudarymo įrangą, gaisro gesinimo stotis. Įgyvendinti patalpų mikroklimato valdymo sprendiniai. Sukurta bendra pastatų komplekso pastato valdymo sistema (PVS), į kurią integruota ir apsauginė bei gaisrinė signalizacijos.

„Kadangi tai ypatingas pastatų kompleksas, jo rūsiai mena dar XV– XVI a., tad instaliaciją teko montuoti atsakingai ir preciziškai. Paprastai tokiuose objektuose nėra daug techninių nišų ar patalpų, tad buvo priimtas sprendimas instaliacinius kabelius montuoti smėlbetonio grindyse, vamzdžiuose. Ties sienomis, pakilimų vietose kabeliai buvo įleidžiami į plytų siūles, taip maksimaliai apsaugant nuo mechaninių pažeidimų“ – sako UAB „Energus“ projektų vadovas Deivydas Gargasas.

Viename pastatų greitu metu įsikurs SPA. „Kad būtų užtikrintas komfortiškas mikroklimatas, masažų ir procedūrų kabinetuose yra sumontuoti „Jung KNX“ valdikliai, kurių ekranėliuose matoma esama patalpos temperatūra, galima keisti jos nustatytą reikmę. Kitais mygtukais galima didinti arba mažinti apšvietimo intensyvumą, perjungti muzikos kanalą, taip pat patylinti ir pagarsinti“ – patikslina specialistas.

bokšto skveras vilnius
bokšto skveras vilnius

D. Gargasas pasakoja, kad objekte įdiegti valdikliai „Honeywell“. Lokalios sistemos valdomos „EagleHawk“ ir „Eagle“ valdiklių, visi jie sujungti į bendrą pastato sistemą, už kurios valdymą atsakinga programinė įranga serveryje. „Objekte gausu skirtingų protokolų, keitikliais galiausiai jie konvertuojami į „BACnet“, „Modbus TCP/IP“ ar „Modbus RTU“ protokolus. Pastatas yra išsiskiriantis ir ŠVOK sprendiniais – grindinis šildymas (šaldymas), konvektoriai valdomi PVS.

Šilumos punkte sumontuoti perjungimo mazgai, vieno mygtuko paspaudimu perjungus žiemos (vasaros) sezoną, šalčio stotis ima ruošti šaltį ir tiekti į konvektorius, grindis ar net šaldomus kapiliarinius kilimėlius, sumontuotus sienose ir lubose. Temperatūros jutikliais stebima faktinė temperatūra sienose ir grindyse, rasos taško jutikliais užtikrinama, kad nesusidarytų kondensatas.

Įgyvendinti automatiškai uždaromi stoglangiai ir langai, meteorologinei stotelei fiksuojant lietų ar padidėjusį vėją. Valdomas visas vidaus ir lauko apšvietimas, nuskaitomos vandens pakilimo stotelės, pirtys ir baseinai“ – sako projektų vadovas.

energus logo


PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video