Top Baneris

Investicijos – į nestandartinių produktų gamybą

2013 gruodžio 23 d.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių lietuviškų langų eksportuotoja bendrovė „Doleta“ didina sudėtingų, nestandartinių konstrukcinių elementų gamybos pajėgumus ir investuoja į moderniausią Europoje kompiuterizuotą medienos detalių apdirbimo įrenginį beveik 1,5 mln. litų.

„Tai bus pirmasis toks įrenginys ne tik Lietuvoje ar Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje,– pasakoja „Doletos“ valdybos pirmininkas Vytautas Silevičius. – Pastaruoju metu užsienio rinkose itin ryškiai jaučiama nestandartinių langų paklausa, tad nusprendėme plėsti gamybą būtent šioje srityje. Dabar turėsime didžiausias galimybes per trumpiausią laiką įgyvendinti pačius unikaliausius ir sudėtingiausius architektų sumanymus“.

Naujasis kompiuterizuotas langų gamybos įrenginys CNC leis mažiausiai tris kartus paspartinti sudėtingų medinių langų gamybos procesą. Įrenginiu bus gaminamos ne tik įmantriausios medinių langų detalės, bet ir lenktos klijuotos medienos sijos stogų konstrukcijoms. Tokios stogams skirtos langų – fasadų sistemos sijos galės būti net iki 7 metrų ilgio.

CNC įrenginiu bus gaminami ir naujausi „Doleta Passive“ langai energiškai efektyviems pastatams. „Pritaikę naujas gamybos technologijas energiškai efektyvių langų kainas galėsime sumažinti apie 8 proc., o didžiausios tokių langų paklausos tikimės maždaug po 5 metų“,– sako V.Silevičius.

Naujasis įrenginys į „Doletos“ gamyklą Jiezne iš Italijos atkeliaus 2014 m. sausį. Įrenginio montavimas, derinimas ir paleidimas užtruks dar apie mėnesį.

„Doleta“ maždaug 85 proc. visos savo produkcijos eksportuoja į užsienio šalis. Pastaraisiais metais pagrindinės užsienio rinkos yra Rusija, D.Britanija, Japonija, Kazachstanas, Prancūzija ir kitos valstybės. Preliminariais duomenimis, šiemet „Doleta“ medinių langų pardavimai užsienyje sieks 25 mln. litų.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video