Top Baneris

Interjero dizaino klaidos ir kaip jų išvengti

2024 birželio 4 d.
3208ea42067232c9813b3196f0e56beb
Pasidalykite straipsniu

Architektė Ernesta Andrė

Norint turėti jaukius ir funkcionalius namus, interjero dizainas atlieka esminį vaidmenį, reikalaujantį kruopštaus planavimo, kūrybiškumo ir supratimo apie erdvę bei jos funkcijas. Tačiau net ir geriausi ketinimai gali virsti klaidomis, kurios kenkia bendrai namų išvaizdai ir patogumui. Skuboti sprendimai, prastas spalvų pasirinkimas ar netinkamas apšvietimas – tai tik kelios iš daugelio klaidų, kurios gali sugadinti jūsų namų interjerą. Savarankiškai kuriant savo namų interjerą, ypač, jei tai pirmasis būstas, pasitaiko nemažai klaidų, kurios vėliau kainuoja papildomai. Kokios tos klaidos ir kaip jų išvengti? Visa tai aptarsime šiame straipsnyje.

Interjero vizijos neturėjimas ir skuboti sprendimai

Dažniausiai pasitaikanti klaida skubant įsirengti naujus namus – bendros vizijos neturėjimas. Tad labai naudinga skirti truputį laiko ir paieškoti patinkančių interjerų pavyzdžių internete, susikurti taip vadinamą „mood board“ ir tik tada keliauti į parduotuves. Interjeras – visuma elementų, baldų, kurie suderinti tarpusavyje sukuria darnią aplinką. Dauguma interjero dizainerių siūlo vienkartines konsultacijas, tad net ir neužsakant pilno interjero projekto galima pasikonsultuoti dėl spalvų, baldų ar apdailos parinkimo. Tai daug nekainuos, bet sutaupys laiko ir padės išvengti klaidų įsirengiant namus.

 Netinkamo dydžio baldų pasirinkimas

19b86f609b9fb60a4e30d01315ebcad3

„Devynis kartus pamatuok ir dešimtą pjauk“ – sako liaudies išmintis. Matuoti būtina, norint neprašauti su baldų gabaritais. Nesvarbu, ar tai būtų didelė ar maža erdvė, tinkamo dydžio baldų pasirinkimas ir ergonomiškas jų išdėstymas nulemia kasdienį komfortą jūsų namuose. Tarkime, miegamojo lova turi būti pastatyta taip, kad ją būtų patogu apeiti. Minimalus atstumas iki kito baldo ar sienos turėtų būti apie 70 cm. Kartais geriau yra pasirinkti mažesnio pločio miegamojo lovą, bet turėti patogų priėjimą iš abiejų pusių. Plačiau apie tai.

Interjero tendencijų vaikymasis

Kasmet yra skelbiamos ateinančių metų interjero tendencijos, bet visada verta apgalvoti, kiek tai yra artima man ir kiek laiko ši tendencija bus aktuali. Juk nebūtina savo namų užgrūsti augalais, kurių nebus kam prižiūrėti, vien dėl to, kad šiuo metu tai „ant bangos“. Žiūrėkite į tendencijas kaip į įkvėpimo šaltinį, ir nesistenkite to pritaikyti savo namuose, jei tai nėra jums artima. Tendencijos keičiasi, o namų interjeras turi išlikti ilgaamžis, tad koncentruokitės į tai, kas labiausiai atspindi jūsų gyvenimo būdą ir charakterio savybes.

Tik vienas šviesos šaltinis

e0df93f958f0d5d07ea8e2b4eb931ce7

Dažnai žmonės, įsigiję būstą, nekoreguoja baziniame plane numatyto apšvietimo, todėl patalpos taip ir lieka silpnai apšviestos. Statytojai paprastai projektuoja taip, kad būtų užtikrinta tik pagrindinė šviesa, tad norint turėti tinkamą apšvietimą, būtina jį papildyti. Nesvarbu, ar tai miegamasis ar svetainė, apšvietimas kiekviename kambaryje yra bene svarbiausias interjero elementas, kuris sukuria tinkamą arba netinkamą kambario atmosferą. Pakabinti vieną šviestuvą kambario centre ir tikėtis, kad jis apšvies visą patalpą, neužtenka. Kiekviename kambaryje visada turi būti keletas apšvietimo variantų. Galite rinktis sieninius, pastatomus šviestuvus, paslėptą LED apšvietimą užuolaidų nišose, ar apšviesti baldus. Kuo daugiau skirtingų apšvietimo scenarijų turėsite, tuo jaukesni bus jūsų namai tamsiuoju paros metu.

Balta siena nebūtinai bus balta

Dažų spalvos prie skirtingo apšvietimo ir skirtingose patalpose atrodo kitaip. Taigi, prieš pasirenkant galutinę sienų dažų spalvą, būtinai ją išbandykite savo namuose, taip vėliau išvengsite perdažymo. Net ir beveik balta spalva gali turėti nepageidaujamą atspalvį. Yra tiek daug „baltų“ atspalvių – kai kurie yra šiltesni, su raudonais arba geltonais tonais, kiti turi purpurinį arba mėlyną atspalvį, todėl spalvas būtina tikrinti prieš dažant visą sieną. Paprasčiausias būdas tai padaryti – nudažyti nedidelį gipso kartono gabalėlį. Taip nesunkiai persinešite „bandomąjį dažymą“ prie kitos sienos ar į kitą kambarį.

Perdėtas visko suderinimas

Per daug vienodi baldai ir spalvos interjerą pavers nuobodžiu ir neįdomiu. Šią klaidą dažniausiai pastebiu įsirengiant pirmuosius namus, kada yra bijoma kontrastų interjere, todėl visi atspalviai išlieka neutralūs: balta, pilka, rusva. Ilgainiui tokį interjerą norisi pagyvinti, o lengviausias būdas tai padaryti – įnešti spalvų dekoruojant. Jei spalvos nepatinka, puikiai tiks augalai, žaluma, gamtos elementai.

Per žemai pakabintos užuolaidos

Dar viena neretai pasitaikanti interjero dizaino klaida – per žemai pakabintos užuolaidos arba jų nebuvimas. Užuolaidos tarsi galutinis akcentas, kuris „įrėmina“ interjerą. Pakabinus jas prie pat lubų, per visą patalpos aukštį, patalpą optiškai paaukštinsite, suteiksite erdvumo. O tam, kad į kambarį patektų daugiau natūralios šviesos, užuolaidų karnizai turėtų būti kabinami gerokai plačiau nei lango rėmas.

Nesvarbu, ar planuojate atnaujinti vieną kambarį, ar įsirengti visus namus, šie patarimai padės sukurti harmoningą, estetišką ir funkcionalią erdvę. Sukurkime namus, kuriuose kiekviena detalė yra apgalvota.

Architektė
Ernesta Andrė
Tel. +370 672 36 883

info@ernestaandre.lt
www.ernestaandre.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video