AGATA biuras atgimė kaip darbo ir namų erdvė, kurioje skleidžiasi kūrybinės idėjos

Justina GRAINĖ

Kūrybiškiems žmonėms reikia kūrybiškumą skatinančių erdvių. Būtent tokiu biuru dabar gali džiaugtis Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Asociacijos nariai šiandien į atsinaujinusį biurą žengia su šypsena, o jame jaučia ne tik įkvėpimą, bet ir namų jaukumą. 

Projekte dirbo „Creative Ops“ studijos architektės. Jos parinko naujo interjero spalvas, pakeitė biuro išplanavimą ir sukūrė papildomų erdvių. Viena komandos narių Eglė Rinkevičienė sako, kad buvęs ir naujasis biuras skiriasi kardinaliai. Pirmiausia, keitėsi erdvių išplanavimas. Iki biuro atnaujinimo, įėjus į patalpą, žmogus iš karto patekdavo į pagrindinę erdvę su dideliu konferenciniu stalu viduryje, kuris šiuo metu jau nebuvo reikalingas. „Virtuvė buvo atskiroje belangėje patalpoje, siena atitvertas buvo ir kabinetas, esantis pietinėje dalyje. Sudėtingos pertvarų įstrižainės, daug uždarų erdvių. Tinkamai neveikė oro tiekimo įrenginys. Taigi tuometinis patalpų įrengimas nebeatitiko AGATA veiklos poreikių, ir tinkamai nereprezentavo pačios organizacijos“, – sako architektė E. Rinkevičienė.

Biuro ir namų sintezė AGATA biure

Architekčių komanda pasiūlė biuro ir namų erdvės sintezę. Jos pastebi, kad tokia vizija tampa vis aktualesnė, įrengiant ir atnaujinant biurus. Pasaulį užklupus pandemijai labai pasikeitė požiūris į fizinę darbo vietą. Kaip sako E. Rinkevičienė, šiandien dažniau norima, kad darbo vieta būtų ne tokia formali, bet funkciškai lankstesnė, alsuojanti namų jaukumu, namų estetika – malonesniam potyriui, laisvesnei, draugiškesnei atmosferai.

Tam, kad biuras primintų namus, tačiau kartu išliktų ir vieta darbui, svarbiausias dėmesys buvo sutelktas patalpų išdėstymui ir inžineriniams sprendimams. Namų įvaizdis čia kuriamas interjero apdailos sprendimais, baldų, pasitelkus šviestuvų medžiagiškumą, dizainą, formas – visa tai grindžiama nuosaikiais spalviniais deriniais, stengtasi, kad paviršiai būtų tekstūriniai, malonūs, o apdailos medžiagos – natūralios. 

Sukurtos kintančios erdvės

Taip buvo sukurta susitikimams skirta centrinė erdvė su matoma miesto panorama ir iš abiejų pusių supančios darbui skirtos zonos. „Centrinėje erdvėje, turinčioje nedidelę kavos zoną, suformuota baldų kompozicija – visuomet kintanti, prisitaikanti prie susirinkimo pobūdžio. Joje derinami šviesūs spalviniai pustoniai ir tūriniai ąžuolo faneruotės apdailos fragmentai. Interjere matomi AGATA biuro artefaktai – eksponuojamos vinilinės plokštelės, apdovanojimai, logotipo vizualika – visa tai papildo ir praturtina interjero visumą.

Iš šonų esančios darbo zonos kontrastingai vizualiai išreikštos per pasirinktą vieningą spalvos toną – gilią, kiek prigesintą mėlyną. Sienų apdaila, darbo vietų korpusiniai baldai, audiniai, šviestuvai – taip pat iš giminingos spalvinės paletės. Spalvinis kodas vizualiai perteikia šių erdvių funkciją – jos skirtos susikaupti, dirbti“, – vardija architektė. 

Nestandartinės gamybos baldai

AGATA biuras yra sename, nestandartinio lenkto fasado pastate, todėl reikėjo tam tikrų nestandartinių sprendimų. Į patalpas buvo įleista kuo daugiau natūralios dienos šviesos, o šalia išlenkto lango priderintas per visą langų ilgį prigludęs minkštasuolis tapo ne tik vieta grožėtis miesto panorama, bet ir biuro puošmena bei šiek tiek paslėpė šildymo sistemą. Be to, prireikus, jis gali būti naudojamas susitikimų, renginių metu.

Visi sprendimai biure atitinka ergonomiško biuro standartus, todėl didžiulis dėmesys čia buvo skirtas gerai darbuotojų ir svečių savijautai. Visi biuro baldai, išskyrus darbo kėdes ir minkštuosius krėslus, gaminti pagal individualų užsakymą. Jų formos, medžiagos, spalvos buvo parinktos ir pritaikytos šio biuro reikmėms – užtikrinant maksimalų funkcionalumą ir atpalaiduojančią, bet kartu ir kūrybišką atmosferą. Pavyzdžiui, centrinės dalies baldai gali būti naudojami skirtingai. Juos galima komplektuoti grupėmis, stumdyti ir pritaikyti skirtingų susitikimų scenarijams. 

Spalvų poveikis žmonių veiklai

Žmonių savijauta ir nuotaika labai priklauso ir nuo to, kokie spalvų deriniai juos supa. Todėl spalvoms buvo skirtas ypatingas dėmesys. „Spalvos pasirinktos organiškai derinant jas prie erdvei priskirtos funkcijos. Darbo zonos fiziškai nėra visiškai „aklinai“ atskirtos, jas skiria skaidraus stiklo pertvaros ir akustinių užuolaidų atitvaros. Todėl aiškus spalvinis kodas, per kurį suderinti visi darbo zonos elementai (sienų, grindų apdaila, baldai, šviestuvai) dar labiau sustiprina, vizualiai atskiria jas nuo bendriems pasibuvimams skirtos centrinės erdvės. Gili pilkšvai mėlyna spalva darbo erdvėse padeda susikaupti.

O centrinėje erdvėje tiek spalvomis, tiek medžiagomis sukurta visiškai kita nuotaika: čia daugiau šviesos, didesnė ir tekstūrų, spalvų įvairovė – dinamiškesnė erdvė, bet kartu nekonkuruoja su mėlynomis darbo zonomis – parinktas labiau neutralus koloritas su keletu spalvinių akcentų“, – paaiškina architektė E. Rinkevičienė. 

Darbe jaučiasi kaip namie

Atsinaujinusiu AGATA biuro interjeru džiaugiasi visa asociacijos komanda. AGATA vadovė sako, kad svarbiausias tikslas buvo išlaikyti vietų skaičių, bet kartu turėti erdves konferencijoms, susitikimams bei mobilias darbo vietas. „Norėjome, kad tai būtų šiuolaikiškas ir patogus biuras, kuriame būtų gera atmosfera, o tai skatintų ne tik darbuotojus, bet ir AGATA narius noriai eiti į biurą. Taip pat buvo svarbu turėti reprezentatyvią erdvę, kurioje AGATA nariai galėtų rengti savo muzikos įrašų pristatymus, perklausas ir pan.“, – sako asociacijos vadovė Agnė Begetė.

Ji neslepia, kad rezultatas, kurį pavyko pasiekti, pranoko visus jų lūkesčius, o labiausiai nustebino profesionaliai sukurtas namų jaukumas biure: „Turime vietą, kurioje norisi būti – ji įkvepia, motyvuoja, skatina bendradarbiauti, o kai reikia – ir suteikia sąlygas susikaupti ir dirbti tyloje. Darbuotojai pagal poreikius aktyviai išnaudoja atsinaujinusias erdves, rengia įvairius susitikimus su AGATA nariais ir klientais. Džiaugiamės tuo, nes AGATA yra atlikėjų ir prodiuserių namai.“

[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Funkcionalios užuolaidos, tampančios interjero akcentu 

AGATA biuro užuolaidų sprendimus įgyvendino įmonė „MD-dizainas“. Užuolaidos buvo priderintos prie biure išskirtiniu akcentu tapusių vandens mėlynumo šviestuvų. Pasirinktos garsą slopinančios dviejų gerųjų pusių užuolaidos. „Tai yra tvarus, švedų gamintojo audinys iš 70 proc. perdirbtos vilnos ir 30 proc. perdirbto sintetinio pluošto. Kabinetuose, ant stiklinių pertvarų, pakabinome to paties audinio užuolaidas“, – sako „MD-dizainas“ projektų vadovė Margarita Kregždaitė. 

Pagrindinėje didžiojoje erdvėje buvo parinkta natūralaus lino spalvos dieninė užuolaida lyg pratęsiant betonu ir tinku dekoruotą sieną. Kadangi didžiosios erdvės langai išdėstyti dideliu puslankiu, bėgelį užuolaidoms kabinti taip pat reikėjo išlenkti puslankiu.

Šiame biure užuolaidos panaudotos ne tik įeinančiai šviesai kontroliuoti, bet ir erdvėms atskirti – užtraukus puslankiu kabančią užuolaidą, atsiranda posėdžių erdvė, atitraukus, jos tampa spalviniu biuro akcentu. 

„Šis projektas – naujas požiūris į senose patalpose esantį biurą. Iš senos laiptinės įžengi į elegancija alsuojantį biurą“, – sako „MD-dizainas“ projektų vadovė Margarita Kregždaitė. 

[/su_note] [su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Modernūs stiklo pertvarų ir durų sprendimai – elegantiškam biuro interjerui

Vizualiniams erdvių padalinimams biure įmonė „EG doors“ pasiūlė premium klasės aliuminio-stiklo konstrukcijos „EGD/Slim30“ pertvaras ir stiklines duris iš saugaus grūdinto stiklo bei lengvo aliuminio profilių, kurie specialiai įmonės užsakymams liejami Danijos gamykloje.

„AGATA biure pasirinktos moderniausio stiliaus stiklo pertvaros, kurios ne tik estetiškos, bet ir ypač aukštos kokybės bei ilgaamžės“, – tvirtina UAB „EG doors“ pardavimų vadovė Ingrida Kairienė.

Stiklo pertvarų ir durų spalvos priderintos prie viso interjero. Siekiant užtikrinti gerą garso izoliaciją ir sklandų varstymą, durys visu perimetru sandarinamos tarpinėmis, o nematomi japoniški vyriai leidžia duris atverti 180 laipsnių kampu.

Profilių apdirbimui naudojamos kompiuterinės CNC staklės, profiliai dažomi milteliniu būdu. „Taip pagamintų gaminių kokybė nepriekaištinga, juos lengva prižiūrėti, o taip pat yra tausojama aplinka, nes šis dažymas nereikalauja jokių cheminių skiediklių, tirpiklių“, – pabrėžia „EG doors“ atstovė Ingrida Kairienė.

Visa tai papildė stilingą ir elegantišką AGATA biuro interjerą.

[/su_note]