Top Baneris

Inspekcija: tilto Kaune konstrukcijos griūtį lėmė ir darbų technologijos nesilaikymas 

2023 balandžio 17 d.
20230215916A7912
E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

  • Vasario 14 dieną įvykusios avarijos tyrimo išvada: esminis pažeidimas – darbų technologijos nesilaikymas.
  • Nustatytas dvigubai mažesnis armatūros kiekis konstrukcijose negu numatyta tarybiniais laikais rengtame projekte.
  • Ardymo darbai buvo vykdomi netolygiai, dėl to neišlaikyta pusiausvyra, sukėlusi griūtį. 
  • Avarijos vietoje nebuvo tinkamos kvalifikacijos specialisto.

BNS

Kleboniškio, arba Alfonso Meškinio tilto per Nerį konstrukcijos griūties priežastis tyrusi Statybų inspekcijos komisija konstatavo, kad incidentą lėmė lėmė kelios priežastys, tarp jų – tilto ardymo technologijos pažeidimas ir nepakankamas armatūros kiekis atramų lūžio vietoje.

Komisija pirmadienį pranešė baigusi vasario 14 dieną įvykusios avarijos tyrimą. Vidurio Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamento pirmojo statybų skyriaus patarėja Gintarė Slušnienė sako, kad esminis pažeidimas – darbų technologijos nesilaikymas.

„Esminis turbūt pažeidimas buvo avarijos darbų technologijos nesilaikymas. Darbai buvo vykdomi nesimetriškai, dėl ko ir galėjo kilti ši avarija“, – pirmadienį žurnalistams Kaune sakė G. Slušnienė.

Griuvusioje konstrukcijoje taip pat buvo dvigubai mažiau armatūros, nei tilto statybos projekte.   

„Tyrimo metu nustatyta, kad buvo dvigubai mažesnis armatūros kiekis konstrukcijose negu numatyta tarybiniais laikais rengtame projekte“, – sakė G. Slušnienė.

Anot jos, ardymo darbai buvo vykdomi netolygiai, dėl to neišlaikyta pusiausvyra, sukėlusi griūtį. 

Be to, nustatyti ir darbus atliekančių bendrovių darbų vadovų pažeidimai, iš kurių vienas – avarijos vietoje nebuvo tinkamos kvalifikacijos specialisto, nes paskirtasis tuo metu atostogavo. 

„Netinkamai buvo pildoma dokumentacija, avarijos įvykimo metu statybvietėje net nebuvo kvalifikuoto statybos vadovo, tas, kuris buvo paskirtas, tuo metu buvo išvykęs, atostogavo. Atestuoto, kvalifikuoto asmens avarijos vietoje tuo metu nebuvo “, – kalbėjo G. Slušnienė.

Ji teigia, kad nustačius pažeidimus už juos darbų vadovams gali būti taikoma administracinė atsakomybė – bauda iki 1 tūkst. eurų, o rangovui – šiek tiek mažesnė. Baigusi tyrimą inspekcija taip pat kreipsis į Statybos sektoriaus vystymo agentūrą dėl statybų dalyvių veiklos įvertinimo – šiuo atveju gali būti taikomas ir kvalifikacijos atestato stabdymas, rangovų ir kitų darbuose dalyvavusių įmonių veiklos apribojimas.

Tilto per Nerį konstrukcijos demontavimo darbus atlieka bendrovė „Kauno tiltai“. 

Įgriuvusi konstrukcija demontuota per kelias savaites, dėl šių darbų buvo laikinai ribojamas eismas greta esančiais tiltais.

BNS primena, kad A. Meškinio tiltas per Nerį Kaune iš dviejų tiltų pertvarkomas į trijų dalių: pernai pavasarį atidarytas naujas – šiaurinis tiltas, vidurinis bus nugriautas ir jo vietoje statomas naujas, o pietinis bus iš esmės rekonstruojamas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video