Top Baneris

Inovatyvi stogo konstrukcija bet kokiam projektui

2021 kovo 5 d.
1020973
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Naujausios prieinamos technologijos statybų sektoriuje leidžia medienai skintis kelią tarp populiariausių statybinių medžiagų. Pasaulyje pirmaujanti įmonė „MiTek“ siūlo išskirtinį stogo konstrukcijos sprendimą – jungiamųjų plokštelių technologiją.

Ši technologija apima tris pagrindinius komponentus: inžinerinę programinę įrangą, pačias jungiamąsias plokšteles ir įrangą jų santvaroms gaminti, o „MiTek“ tiekia jas visas.

Darbas su mediena turi senas tradicijas Lietuvoje ir visame Baltijos regione. Projektuojant medines konstrukcijas, pirmiausia būtina suprasti medieną kaip medžiagą, kad būtų galima taikyti jos technines savybes. Be šių žinių yra labai sunku pagaminti kokybiškus medinius konstrukcinius elementus. „MiTek“ beveik 70 m. kaupė medienos konstrukcijų žinias ir patirtį. Bendrovė turi didžiausią santvarų gamintojų tinklą, naudoja naujausią projektavimo ir inžinerijos programinę įrangą, turi tvirtą patyrusių technikos ekspertų komandos užnugarį.

„MiTek“ santvarų technologija – jungiamoji plokštelė – sukurta taip, kad stogo konstrukcijos būtų lengvesnės, tvirtesnės ir išpildytų visus architektūrinius reikalavimus.

2018 04 17 17.39.26

Jungiamųjų plokštelių stogo santvara yra tiksliai apskaičiuota ir suprojektuota konstrukcija, suteikianti praktišką ir universalų stogo struktūros sprendimą įvairių tipų projektams. Palyginti su tradiciškai pastatytu stogu, „MiTek“ stogo konstrukcija paprastai gali sutaupyti net iki 40 proc. medienos. Įmonės siūloma jungiamųjų plokštelių technologija yra medinių santvarų konstrukcija su specialiomis jungtimis.

Pagrindiniai aspektai, dėl kurių tai puikus pasirinkimas stogo konstrukcijai, yra tvirtumas ir patikimumas. Tokių medžio elementų naudojimas kai kuriais atvejais gali būti ir kaip plieno pakaitalas. Negana to, tai lankstus sprendimas sudėtingoms formoms išgauti, todėl dažnai jį renkasi architektai ir inžinieriai, kuriems patinka kitokia, netradicinė geometrija.

„Į kiekvieną projektą reikia žvelgti individualiai, jeigu norime rasti pagrįstą ir unikalų jo sprendimą“, – sako „MiTek“ filialo vadovas Intaras Dicmanis.

Mediniai elementai yra žinomi dėl galimybės juos surinkti gamykloje ir pristatyti į statybvietę, dėl ko statybų darbai yra greitesni ir kokybiškesni. Jungiamųjų plokštelių santvara yra sukurta atsižvelgiant į EN 14250, kuriame reikalaujama, kad santvara būtų gaminama tam tikromis sąlygomis. 90 proc. produkcijos gaminama ne statybvietėje, o sausoje, kontroliuojamoje gamyklos aplinkoje, todėl pagaminti aukštos kokybės konstrukciją yra daug lengviau.

„Mes, be jokių abejonių, esame įmonė, kuri pabrėžia, kad gamykla yra tinkamiausia vieta gaminti statybinius elementus iš medienos, – teigia I. Dicmanis. – Žinoma, yra aspektų, kurių padaryti iš anksto neišeina ir juos tenka atlikti vietoje, bet mes stengiamės maksimalų darbų kiekį atlikti gamyklose.“

Iš anksto pagamintos stogo santvaros siūlo didžiulį universalumą. Galima santvarų konfigūracijų įvairovė leidžia pritaikyti jas daugybei skirtingų projektų.

2018 04 17 17.35.30 1

„MiTek“ teikia ne tik stogo santvarų elementus, bet ir inžinerinę programinę įrangą bei įrangą, reikalingą santvarų ir karkasinių namų gamybai. Kartu su daugeliu patyrusių partnerių įmonės tikslas yra tiek skatinti technologijas ir medienos konstrukcijas, tiek bendrą idėją, kad ir šiuolaikiniame pasaulyje statiniams galima naudoti medieną.

Technologija yra tik priemonė, kaip tai padaryti, o „MiTek“ teikia žinias ir patirtį, kad visi norintys galėtų naudoti šią technologiją ir prisidėti prie besikeičiančio požiūrio į medieną statybų pramonėje.

Šiandien jau nebūtina dideliems projektams naudoti sunkių, žmogaus sukurtų medžiagų, nes yra itin konkurencinga alternatyva – mediena, lengva medžiaga, gaunama tiesiai iš gamtos. Kai medinės konstrukcijos naudojamos tinkamai, nuo pat pradžių įvertinant tokius aspektus kaip drėgmė, vėdinimas ir kt., jos stovi metų metus.

Stogo santvaros Vilnius

Nors medinės konstrukcijos gali sudaryti visą pastatą ir stovėti labai ilgą laiką, tai vis dar yra labai lengva medžiaga ir kelia struktūrinių iššūkių daugiaaukščiams pastatams. Tačiau mediena yra draugiška ne tik aplinkai, bet ir kitoms medžiagoms.

„MiTek“ manymu, architektams, inžinieriams ir statybininkams nereikėtų bijoti to, kad kai kurias konstrukcijas sunku projektuoti tik iš medinių elementų. Mediena gali būti projekto dalimi kartu su kitomis medžiagomis, taip sujungiant geriausias kiekvienos medžiagos konstrukcines savybes.

Visos reikalingos technologijos ir įrankiai jau egzistuoja, o „MiTek“ bendradarbiauja su daugeliu skirtingų gamintojų, kad užtikrintų žinių prieinamumą ir kokybę kuriant ateities urbanistinį kraštovaizdį, kuriame dominuotų mediena.

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video