Top Baneris

„Infostatyba“ naudojasi septyni iš dešimties statybos dalyvių

2016 balandžio 24 d.
Pasidalykite straipsniu

Statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacine sistema „Infostatyba“ naudojasi vis daugiau vartotojų, pranešė Aplinkos ministerija. Per pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, jie pateikė 61 prašymu daugiau. Iš šiemet iki balandžio 1 dienos gautų daugiau kaip 17 tūkst. prašymų dauguma – 73 proc. – pateikti nuotoliniu būdu. Taigi, „Infostatyba“ naudojasi net septyni iš dešimties statybos dalyvių.

Per pirmąjį ketvirtį naudojantis „Infostatyba“ išduoti 6 726 dokumentai. Daugiau kaip pusė jų – statybą leidžiantys dokumentai. Atliekant statybos valstybinės priežiūros procedūras, išduota apie 850 pažymų apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių projekto sprendinių, priimta 1,2 tūkst. statytojų pranešimų apie statybos pradžią. Teikiant paslaugas, susijusias su statybos užbaigimu, patenkinti 1 677 statytojų prašymai patvirtinti deklaraciją apie statybos užbaigimą ir išduota beveik 500 statybos užbaigimo aktų.

Vasario mėnesį, kai „Infostatyba“ buvo modernizuota, ja naudojantis kilo nesklandumų ir dėl techninių klaidų, ir dėl vartotojų veiksmų. Kliūtys operatyviai šalinamos, o sistemos naudotojus konsultuoja Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) specialistai.

Kilus klausimų naudojantis interneto svetaine www.planuojustatyti.lt, reikėtų kreiptis į VTPSI Informacinių technologijų skyriaus specialistus tel. (8 5) 203 1284, (8 5) 271 3023 ar bendruoju konsultacijų tel. (8 5) 207 3333, pasirinkus 2-ąją paslaugą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video