Top Baneris

Imamasi spręsti dar vieno postmodernistinio pastato likimą

2017 liepos 26 d.
archmap.lt nuotr.
archmap.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Architektūrinės idėjos konkurso buvusiam Kelių policijos pastatui sostinėje rekonstruoti finalas tapo inspiracija imtis veiksmų, jog ateityje modernizmo, postmodernizmo pastatams nebekiltų grėsmė būti sunaikintiems ar iš esmės pakeistiems juos rekonstruojant.

Architektas Kęstutis Pempė kreipėsi į Lietuvos architektų sąjungą prašydamas įtvirtinti banko pastato, esančio Jogailos g. 9, teisinę apsaugą, padėsiančią išsaugoti jo vertingąsias savybes. Jogailos g. 9 esantis pastatas (buvęs „Hermio“ bankas), 1994–1996 metais suprojektuotas architektų Gyčio Ramunio ir K. Pempės ir už savo kūrybą apdovanotų valstybinėmis premijomis.

Banko pastatas – vienas pirmųjų postmodernistinių pastatų po Nepriklausomybės atkūrimo suprojektų ir realizuotų istorinėje Vilniaus miesto centrinėje dalyje, tačiau, kaip ir dauguma pastatų, pastatytų vėliau nei 1960 m., iki šiol nėra įtrauktas į nekilnojamų kultūros vertybių sąrašą.

Lietuvos architektų sąjunga pranešė kreipusis į Kultūros paveldo departamentą su prašymu, jog buvęs banko „Hermis“ pastatas, esantis Jogailos g. 9 Vilniuje, būtų įrašytas į Kultūros vertybių registrą, t. y. vertė turi būti įvardyta, įteisinta ir išsaugota.

Lietuvos architektų sąjunga prašo Kultūros paveldo departamento nustatyti ir įteisinti šio pastato vertingąsias savybes, kad būtų užtikrinta nuosekli svarbiausių Lietuvos architektūros ir kultūros istorijos ženklų apsauga.

LAS pareiškimas dėl Banko Hermis vertės [PDF]
K. Pempės laiškas dėl Banko Hermis vertės [PDF]
KPD ats. dėl Banko Hermis vertės [PDF]


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video