Top Baneris

Įkurtuves šventė KU metodinis STEAM centras

2024 balandžio 15 d.
STEAM atidarymas94
KU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos universiteto (KU) metodinis STEAM centras balandžio 12-ąją šventė įkurtuves ir moksleivius bei jų pedagogus nuo šiol pažinimui kvies į modernų laboratorijų kompleksą, įsikūrusį istorinėje KU akademinio miestelio erdvėje.

KU metodinis STEAM centras – pirmasis iš trijų Lietuvoje numatytų sukurti metodinių centrų. Jo komanda veiklą pradėjo 2023-iųjų rugsėjo 1-ąją, o oficialiai duris atvėręs naujas laboratorijų kompleksas padidins centro veiklos galimybes ir Vakarų Lietuvoje kurs naujas, 7–12 klasių jaunuoliams pritaikytas mokslinio pažinimo metodikas, rašoma KU pranešime spaudai.

KU metodiniame STEAM centre veiks biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos, robotikos-IT ir specializuota jūrinė laboratorijos, FabLab skaitmeninė gamybos technologijų erdvė. Atskira STEAM klasė įkurta Kopgalyje, greta KU Žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijos. Centre suburtos komandos padedami 7–12 klasių mokiniai galės vykdyti biologijos ir chemijos tiriamuosius darbus, gilintis į fizikos reiškinius, spręsti inžinerijos uždavinius, 3D spausdintuvu gaminti plastiko gaminius, valdyti robotus ir dronus, tirti žuvų gyvenseną, analizuoti su jūrine problematika susijusius mokslinius iššūkius ir kt. veiklas. Čia taip pat bus vykdomos STEAM dalykų kvalifikacijos tobulinimo programos pedagogams. KU metodiniame STEAM centre be administracijos personalo dirba 6 metodininkai ir laborantai, metodininkai įgiję pedagoginius ir mokslo laipsnius.

KU metodinio STEAM centro projekto įgyvendinimas nuo pirminių idėjų generavimo iki simbolinio įkurtuvių rakto truko kone 5 metus, į centro infrastruktūrą investuota – apie 1,5 mln. Eur. Pastatą projektavo UAB „Medstatyba“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video