Top Baneris

„Iki“ parduotuvė sostinės Pilaitėje įvertinta BREEAM sertifikatu

2023 rugpjūčio 2 d.
IKIPilait 1 scaled
„IKI Lietuva“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pilaitės pr. 42 praėjusiais metais atidarytai visiškai naujai „Iki“ parduotuvei suteiktas tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatas, kuris atspindi pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas suteikiamas objektams, kurie suprojektuoti, pastatyti ir eksploatuojami pagal aukštus tvarumo standartus. Jis yra vienas patikimiausių ir išsamiausių pastatų tvarumo vertinimo priemonių Lietuvoje bei visoje Europoje.

Sertifikatas suteikiamas tik išsamų reikalavimų sąrašą atitinkantiems pastatams – įvertinamas objekto efektyvumas ne tik mažinant poveikį aplinkai, bet ir rūpinantis darbuotojų komfortu.

Investuota į pirkėjų, darbuotojų ir bendruomenės gerovę

Viena moderniausių sostinėje tinklo parduotuvių, įsikūrusi Pilaitės rajone šalia naujojo „Iki“ biuro, atidaryta prieš metus. Investicijos į ją siekė daugiau nei 4,3 mln. Eur. Pagal naujausius įmonės standartus įrengtame šiuolaikiniame pastate – 1613 kv. m prekybinio ploto, jis atitinka A++ energinio efektyvumo klasę.

Eksploatuojant pastatą svarbios ne tik funkcinės, estetinės, verslo priežastys – ne mažiau reikalinga laikytis aukščiausių ekologijos principų ir mažinti neigiamą poveikį aplinkai, taip pat užtikrinti darbuotojų, vietos bendruomenės komfortą bei tinkamą funkcionavimą miesto struktūroje.

Atliekant BREEAM vertinimą, atsižvelgta į platų kategorijų ir kriterijų spektrą: energijos ir vandens naudojimo, vidaus aplinkos (sveikatos ir gerovės), taršos, transporto, naudojamų medžiagų, atliekų tvarkymo, ekologijos ir valdymo procesų aspektus.

Gautas „Very good“ lygio įvertinimas patvirtina, kad parduotuvės pastate naudojami sprendimai, kurie mažina jo poveikį aplinkai, jame įdiegta išbandyta ir patikrinta aplinkosaugos praktika, naudojama sistema padeda sumažinti eksploatacines išlaidas, pagerinti darbo aplinką.

„IKI Lietuva“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė atkreipia dėmesį, kad projektuojant „Iki“ pastatą Pilaitėje daug dėmesio skirta ir patogiai bei moderniai miesto infrastruktūrai šalia komplekso sukurti. Įrengta A juosta Pilaitės pr. atkarpoje, sutvarkytos autobusų stotelės, pėsčiųjų takai, įrengtas dviračių takas, neįgaliųjų keltuvai požeminėje perėjoje. Šalia biuro įkurta ir daug žaliųjų zonų. Išsaugoti sklype jau augę medžiai ir pasodinta naujų.

„Iki“ parduotuvės auditą BREEAM sertifikatams gauti atliko vertinimų bendrovė „SEES Group“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video