Top Baneris

Ignalinos tikslas – siekti kurorto statuso

2015 sausio 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Ignalinos vardas pastaruoju metu dažniausiai minimas pristatant miestus, kuriuose sklandžiausiai vykdomas senų daugiabučių modernizavimo procesas. Tačiau dažnam šalies gyventojui Ignalinos rajonas – tai turizmo, poilsio, žiemos sporto, ežerų ir miškų kraštas. Rajono plėtros planuose – ne vienas projektas, kurį įgyvendinus Ignalina įgautų visiškai kitokį statusą.

Susidomėjimas sanatorija nemažas

Ignalina jau senokai pripažinta kurortine teritorija. Prieš keletą metų Ignalinos rajono savivaldybė investavo į mineralinio vandens gręžinį, šio vandens ir purvo tyrimus. Buvo gauti reikiami sertifikatai, įrodantys, kad šie ištekliai tinkami naudoti žmonėms.

Dabar Ignalinos rajono vadovų planai – kur kas ambicingesni. Norima pastatyti bent vieną sanatorinio gydymo kompleksą, kuris leistų Ignalinai pretenduoti pelnyti kurorto statusą. Šiuo metu čia veikia SPA kompleksas, tačiau jo teikiamų paslaugų neužtenka, kad būtų galima pretenduoti tapti kurortu. Šiame centre naudojamas iš gręžinio Ignalinoje išgaunamas mineralinis vanduo.

„Sanatorinio gydymo kompleksui esame parengę žemės sklypą. Jis yra šalia ežero ir mineralinio vandens gręžinio. Netrukus planuojame skelbti konkursą tokiam projektui įgyvendinti. Potencialių investuotojų susidomėjimą tokiu projektu jaučiame jau kurį laiką. Reikia tikėtis, kad jis neatslūgs paskelbus konkursą. Tam, kad galėtume pretenduoti pelnyti kurorto statusą, mums reikia išpildyti vienintelę sąlygą – pastatyti sanatorinio gydymo centrą“, – sakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis.

Ignalinos rajono savivaldybės numatytas sklypas sanatorinio gydymo kompleksui statyti užima 4,5 hektaro plotą. Prie jo įrengtas privažiavimas, kita infrastruktūra dar reikės pasirūpinti. Meras H. Šiaudinis mano, kad toks projektas investuotojams suteiktų galimybę pretenduoti gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Skaičiuojama, kad į naują sveikatingumo kompleksą reikėtų investuoti apie 50 mln. litų.

Rajone yra palyginti aukštas nedarbo lygis. Todėl meras H. Šiaudinis mano, kad pastačius naują kompleksą ir ieškant tinkamo personalo problemų tikrai neturėtų kilti.

Reikalingas aerodromas

Dar vienas projektas, kuris būtų reikšmingas Ignalinos kraštui – aerodromas. „Negalima teigti, kad tai naujas projektas. Prieš keletą metų iniciatyvos įrengti aerodromą ėmėsi privatūs verslininkai, bet šiuo metu jie yra susidūrę su finansiniais sunkumais. Stengsimės jiems padėti, nors mūsų galimybės šiuo aspektu ribotos. Aerodromas Ignalinos rajonui, kaip kurortinei vietovei, būtų tikrai reikalingas“, – sakė H. Šiaudinis.

Maždaug 30 hektarų plote, numatytame aerodromui, šiuo metu yra pastatyti mažųjų orlaivių angarai, kitokie priežiūrai reikalingi pastatai, pradėtos viešbučio statybos. Tačiau projekto įgyvendinimas šiuo metu sustojęs. Vis dėlto verslininkai objekto nėra apleidę – čia jie organizuoja kitokią veiklą, pavyzdžiui, raketų modelių paleidimo varžybas. Savivaldybė tiki, kad šį projektą pavyks sėkmingai įgyvendinti, nes mažųjų orlaivių ateitis yra iš tiesų perspektyvi.

Šviesolaidinis interneto tinklas

Planuojama turizmo plėtra

Ignalinos rajone nėra didelių pramonės įmonių – veikia vos viena kita mažesnė. Todėl, anot mero H. Šiaudinio, krašto ateitis siejama su turizmo plėtra.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video